Názory ke článku Využití sluneční energie – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Využití sluneční energie – Programujte.comNázory ke článku Využití sluneční energie – Programujte.com

 

Názory ke článku Využití sluneční energie

xp_001   NOVÝ
27. 8. 2006

asi rok dva pozpátku jsem četl nebo někde viděl, že měli solární panely s životností 20 let a peníze vložené do jejich výroby se vrátí během 10 let, pak tam byly i za 5 let( to si nejsu 100% jistej)

paashi   NOVÝ
27. 8. 2006

Každopádně je plný výkon solárního (elektrického) článku doažitelný pouze při plném (a kolmém) slunečním záření. Stačí mrak a nedostanete z toho víc jak 30% (to jsem ještě přehnal). Lepší jsou sluneční parní elektrárny (slunce ohřívá vodu - přeměna na páru - pára točí turbínou). Každopádně politikovi z úst vypadne leccos (nemusíme chodit daleko).

xp_001   NOVÝ
27. 8. 2006

já osobně nejsem pro solární panely, ani větrné elektrárny ve větším měřítku, spíš jedním okem sleduju vývoj termojaderné elektrárny( ITER), tuším že by ji měli již začít stavět někde ve Francii, pokud vše půjde podle plánu tak se jaderné elektrárny můžou jít zahrabat někam pod zem, jen pro upřesnění v reaktoru probíhá slučování jader vodíku v hélium (stejná reakce probíhá na slunci)

NickTwisp   NOVÝ
28. 8. 2006

Jo, máš pravdu, zde leží bezesporu budoucnost celé jaderné energetiky. Jen pro doplnění, základem termojaderné elektrárny je zařízení zvané Tokamak, ITER (International Thermonuclear Experimental Reactor) je označení vědeckého projektu, který se tímto zabývá. Mimochodem, je to druhý nejdražší mezinárodní vědecký projekt.

Stardust   NOVÝ
19. 1. 2007

Náklady na solární elektrárnu se vrátí během jednoho roku, výkon je garantovaný pro prvních 20 let provozu a předpokládaná životnost něco přes 50 let! Takže já bych se toho nebál. Jinak ITERu taky fandim :)

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý