Názory ke článku AVR - čítače – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku AVR - čítače – Programujte.comNázory ke článku AVR - čítače – Programujte.com

 

Názory ke článku AVR - čítače

mrkvo   NOVÝ
25. 1. 2008

ale vzdyt se to nevrati tam, kde to skoncilo! vzdyt to zase skoci na zacatek, tj. na RESET ... a to je jinak nez se tu pise, nechapu to

Jan16   NOVÝ
26. 6. 2008

Reagoval na komentář od uživatele mrkvo :
A proč by to mělo skákat na začátek (reset)? na to jste přišel jako jak?
Při vzniku přerušení kontrolér skočí na instrukci programu umístěnou na adrese 0Ch. To je ta direktiva .ORG na začátku programu. To číslo za ORG udává adresu, na které budou umístěny instrukce za tím ORG. (tedy první instrukce za ORG bude na adrese 0Ch). Po skončení přerušení -> RETI -> funguje to jako RCALL a RET, prostě se to vrátí tam kde se to zastavilo při vzniku přerušení.

NEdorozumnění jako tohle vznikají zejména tím, že je většina věcí nedostatečně vysvětlená, nebo taky vůbec. Proti autorovy nic nemám, recenzovat nepotřebuju (Proti autorovi nic nemám), s AVR jsem také začátečník (úplný) pomalu jsem asni nerozblikal LED. Ale něco o tom vím protože umím programovat x51 kontroléry na celkem slušné úrovni. Něco je podobného s AVR, něco jného si dsokážu sám domyslet, zbytek lovím v datsheetech, dokumentacích, a ještě ke všemu English, což mě zas takový problém nečiní :) Prostě to píšu tak jak to vidím jako začátečník. O programování kontroléru již něco vím, a občas mi činí potíže se tu v něčem zorientovat, to se potom divím, jak se v tom pak vyzná někdo, kdo začíná rovnou s AVR podle tohoto tutoriálu.
CHce to hodně experimentovat, užitečný je simulátor v AVR studiu, podle něj jsem vyzkoumal mnoho věcí, za pomoci datsheetů, instrukčních souborů, a dalších dokumkentací.
Přeji mnoho úspěchu!
Honza

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý