Názory ke článku Víte, kolik bude stát Vista? – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Víte, kolik bude stát Vista? – Programujte.comNázory ke článku Víte, kolik bude stát Vista? – Programujte.com

 

Názory ke článku Víte, kolik bude stát Vista?

cinan   NOVÝ
24. 9. 2006

linux je zdarma... nebo si pouzivejte DOS pokud chcete pouzivat m$ a neplatit...

Frosty   NOVÝ
24. 9. 2006

Ti, co to budou chtít používat, ať si zaplatí. Kdo má jiný názor, používá Linux.

Vojtas   NOVÝ
24. 9. 2006

Podle mojich informaci ma stat stejne jako odpovidajici verze XPcek (tzn. Home Basic jako XP Home a Ultimate jako XP Pro)...

n3tman   NOVÝ
25. 9. 2006

Nebo kdo má jiný názor, používá pirátskou verzi...otázkou je, co je správné :)

xHire   NOVÝ
25. 9. 2006

OEM verze bude - vím to přímo od zástupce Micro$h!tu v ČR. Verzi bude velmi hodně, takže o zmatky je postaráno. O velkých nárocích na hardware ani mluvit nemusím - to už je všeobecně známé (jako mít 1 GB RAM, aby vám aspoň jakš takš běžel plnohodnotný systém, se mi zdá velmi přehnané - o tohle by si vám GNU/Linux nikdy neřekl).

Ale dát téměř 10 tisíc za systém, když za 10 tisíc už máte nějaký levnější (ale stále docela slušný) počítač. Dáte tam za stovku (kupovaná pálená verze; stahovaná z netu zdarma) GNU/Linux a máte počítač s minimálními náklady a s perfektním operačním systémem.

Každý ať si zvolí, co chce: buď celosvětovou diktaturu a astronomicky vysokou cenu nebo absolutní volnost a nulovou cenu (médium nepočítám ;-)).

djanosik   NOVÝ
25. 9. 2006

Jasně, že bude OEM verze, ale jejich ceny nabyly oznámeny (měly by bejt sejný jako u XP). Edicí bude 6, ale dostupných bude jen 5 edicí.

On ten 1GB paměti v dnešní době není zas tak hodně a zvládne to každá dobrá herní sestava.

GNU/Linux by si o to neřekl, ale rozhodně ne proto, že by nechtěl.

BTW: co je to Micro$h!tu? To je nějaká nová společnost?

CommanderZ   NOVÝ
25. 9. 2006

Cetl jsem ze jen system zabere 700 mega RAM, pro nejaky rozumny beh by 2 giga mela byt samozrejmosti - giga je pro ne neco jako 128 mega pro XP.

A k te cene - uvedomte si ze tech zakladnich 2200 za upgrade je jen o neco vic nez cena jedne nove hry a kdyz si vezmete, ze tohle je operacni system... Nemyslim, ze ceny jsou tak strasne premrstene, jak to vyzniva. Vsadim se ze tech 8k bude za tu nejlepsi enterprise verzi, kterou opravdu valna vetsina lidi nevyuzije.

SneakerXZ   NOVÝ
25. 9. 2006

Haha. Možná bys měl míň číst používám Windows Vista na desktopu už asi měsíc a náročnost stejná jak XP skoro bych řekl, že eště menší.

djanosik   NOVÝ
25. 9. 2006

Kolik jsi toho povypínal?

CommanderZ   NOVÝ
26. 9. 2006

Hmm, s Aerem na nejakem rozumnem nastaveni? ssry, ale na to ti neskocim ;)

xHire   NOVÝ
26. 9. 2006

Tak to ani nemusíš, když to M$ otevřeně říká, tak tomu prostě musíme věřit. ;c) Ale to je tak jediné, všechno ostatní jsou jen... (každý si domyslí - nechci flamovat ;o))

SneakerXZ   NOVÝ
26. 9. 2006

Nic. Mám Aero zaplé mám staričkou GE FX5600 128MB a funguje mi to velice dobře skoro bych řekl eště lépe než Windows XP. Jediné co je problém a to je mě trápí nejvíc je nekompatibilita softwaru s Windows Vista, ale to vyřeší čas ze znamých problému: ovladače nefungují na 100%, dále po puštění BSPlayer či Azureus se schodí Aero a po vypnutí těchto programu zas na běhne, ve Ventrillu pozoruju problémy s memory leaky, DirectX má za následek chybné zobrazení textur ve hrách.

SneakerXZ   NOVÝ
26. 9. 2006

Nikdo ti to nevnucuje. Já jsem spokojen a pokud bude nějaká OEM verze tak si ji zakoupím.

xHire   NOVÝ
26. 9. 2006

Zřejmě ti nějak uniká význam slova OEM. OEM verzi si totiž člověk NEMŮŽE zakoupit. Tu prostě dostane s NOVÝM počítačem. Takže si buď koupíš nový PC s OEM verzí nebo klasickou verzi ke stávajícímu PC.

SneakerXZ   NOVÝ
26. 9. 2006

Ano? Tomu bylo takhle dřív dnes už tomu tak neni takže si můžu klidně zakoupit OEM i na PC co už mám jediný co bude je, že se bude stahovat na ten HW co v tom PC je. Takže pokud změním kompletně HW tak licence přestává platit.

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý