Názory ke článku Desktopová aplikace pro Internet Explorer 6 s využitím XForms – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Desktopová aplikace pro Internet Explorer 6 s využitím XForms – Programujte.comNázory ke článku Desktopová aplikace pro Internet Explorer 6 s využitím XForms – Programujte.com

 

Názory ke článku Desktopová aplikace pro Internet Explorer 6 s využitím XForms

mustafa   NOVÝ
28. 9. 2006

a zajímavé řešení, jen když spustim dotaznik.hta dám Zadat hodnoty do formuláře, tak mě to vypíše "Nebylo možné zobrazit formulář. Server nefunguje nebo není k dispozici" a formuláře se nezobrazí:(. co s tím?

zdenekhrib   NOVÝ
3. 10. 2006

Zkusme to vzít popořádku. Rozhodně je potřeba mít především nainstalovaný ten plugin od novellu z <a href="http://developer.novell.com/wiki/index.php/Special:Downloads/xforms-explorer/docs/nxsetup.msi">[link]</a> . Pokud se nepletu tak ten vyzaduje pro svou funkci IE6 SP1. Správnou funkci tohoto pluginu bylo možné ověřit na jednom webu který bohužel momentálně nefunguje. Takze jako náhrada poslouží třeba <a href="http://www.instantsolutions.cz/xforms/helloworld.html">[link]</a>. Tak co. Funguje plugin ?

zdenekhrib   NOVÝ
3. 10. 2006

pokud plugin funguje tak problemem je zjevne radka window.open('edit.html','edit','scrollbars=yes,resizable=yes,status=yes,width=1024,height=300') v souboru dotaznik.hta, ktera se na prvni pohled zda v poradku. Takze druhy test spociva v pokusu otevřít přímo edit.html v IE s nainstalovaným pluginem (namisto otvírání dotaznik.hta). Tak co? Funguje edit.html ?

zdenekhrib   NOVÝ
3. 10. 2006

na jakych windows to hlasi tuhle chybu a jak vypada nastaveni proxy v IE ?

zdenekhrib   NOVÝ
11. 12. 2006

ještě bych rád dodal, že potencionálním nebezpečím pro hladký běh této aplikace jsou popup blockery, zejména problematický se zdá Norton Antivirus který navíc po odinstalaci zřejmě něco nechá ve špatném stavu. Každopádně pokud zjistíte, že se vám po kliknutí na tlačítka neotvírají okna a windows.open() vrací vytrvale NULL a tváří se že je to naprosto v pořádku pak hledejte popup-blocker.

Franta   NOVÝ
2. 12. 2009

Cele dohromady je to vyborna myslenka. Dostal jsem se k tomuto clanku, protoze jsem postupem doby dosel k temer totozne architekture, jen s Firefoxem je to o hodne jednodussi. Chtel bych jeste jednou zrekapitulovat jednu z hlavnich vyhod tohoto reseni: rozdil mezi lokalnim (z disku) a vzdalenym (http) spustenim takove aplikace je temer nulovy. Pomoci technologii jako webdav je treba mozne vytvorit pomerne solidni cms bez jedine radky server-side kodu, ktere navic funguje stejne dobre lokalne. To znamena, ze to muze take bezet ze sdileneho disku, tedy v podstate webova aplikace bez weboveho serveru. A to uz je neco...

zdenekhrib   NOVÝ
16. 6. 2010

Abych pravdu řekl, dodatečně jsem IE zcela opustil a naprogramoval tutéž aplikaci v Mozilla Firefox, respektive v prostředí XUL runner, které i Firefiox využívá s použitím jeho doplňku pro XForms. Samozřejmě to tehdá také mělo své mouchy. Nyní (od roku 2009) je již aplikace ve své třetí verzi kompletně předělaná pro technologii Orbeon Forms (www.orbeon.com) především se záměrem zjedodušit její distribuci (žádná instalce pluginu nebo addonu) a samozřejmě pro zvýšení bezpečnosti sdílených dat. Všem zájemcům o XForms mohu Orbeon Forms pouze doporučit ačkoliv v poslední verzi se oddělila větěv Community od placené Enterprise (ceny nejsou až tak závratné a navíc s Community edition lze i tak přežít). Odradit vás však může potřeba Java web serveru na kterém Orbeon Forms běží. Na druhou stranu solidní Java hosting lze pořídit například na http://www.webappcabaret.com - ale pozor: nelevnější hosting se 64MB paměti vám určitě stačit nebude.

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý