Názory ke článku Kevin Mitnick byl hacknut! – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Kevin Mitnick byl hacknut! – Programujte.comNázory ke článku Kevin Mitnick byl hacknut! – Programujte.com

 

Názory ke článku Kevin Mitnick byl hacknut!

kECUB   NOVÝ
10. 11. 2006

Přijde mi to smutný. Podle mě je Mitnick legenda a ty by se neměli schazovat takže i kdybych věděl jak mu hacknout stránku tak bych to neudělal. Bohužel mezi crackerem a hackerem je asi smutnej rozdíl.

ps2console   NOVÝ
10. 11. 2006

ty ho poznas???

Tom   NOVÝ
10. 11. 2006

Mitnick dělá stránky FrontPagem??? Kachny, kachny, k..

Al   NOVÝ
10. 11. 2006

Mitnick hackoval ve win? teda pokud delal stranky ve FP, tak asi určitě.. Šílenec:D Kde stala chyba? :D

Curo, autor článku   NOVÝ
10. 11. 2006

Kde jenapsáno, že používá FP?
Obě stranyvyužili pouze JEHO CHYBU ke změně webového obsahu.

UrbanShaman   NOVÝ
11. 11. 2006

Jsem z toho alien..
..není řeč o frontpage ze sady MS office.. že ne? o.O

mik2   NOVÝ
11. 11. 2006

Curo já mám jenom takovej dotaz. Slovo Cracker vzniklo ze dvou slov CRiminal hACKER, ale problém je jestli Mitnick jím skutečně byl. On sice se nabourával do různejch serverů atd., ale v životě si tím nevydělal ani korunu a v životě nikomu neuškodil. Všechny škody, který padli na jeho hlavu byly to, co společnosti používaly na zaplácnutí bezpečnostních děr, který Mitnick využil a na náklady FBI když ho hledali, ale on sám nikdy neuškodil. Ani kdybych věděl jak jeho stránky bych nenapadnul, protože by se dalo říct, že je můj vzor (Jediný v čem bych nechtěl bejt jako on je jeho pobyt ve vězení a mládí). Jo a mimochodem zrovna čtu jeho knížku Umění klamu.

Smokie   NOVÝ
11. 11. 2006

Skor by som v tomto kontexte rozlisoval medzi bielymi a ciernymi hackermi.

kECUB   NOVÝ
12. 11. 2006

Záleží na to jaxe na tom díváš. V podstatě nikomu neublížil ale oklamal spoustu lidí. Prohlížel si ukradené zdrojové kódy proto aby se z nich něco naučil (teda tak to alespoň tvrdí). Ale asi by se mi nelíbilo kdyby si někdo v noci vzal moje auto jel se s ním učit řídit pak dotankoval benzín vrátil vše do pořádku a zase mi ho zaparkoval do garáže. Mitnick možná neměl zlé úmysli ale umění které ovládal mělo obrovskou moc a to se vládě vůbec nelíbilo. A proto pro zastrašení všech hackerů z něj udělali odstrašující případ a dostal přehanný trest. Navíc to noviny hrozně rozpatlali udělali z něj pomalu nějakýho psychopata kerej ohrožuje celý USA. atd. atd..... Tak nějak to vidim já:)

mik2   NOVÝ
13. 11. 2006

Za všechno mluví rozsudek soudce. "Ozbrojen klávesnicí je nebezpečí pro společnost." U něj je to sporný, ale na 100 % to byl zvrat ve světě hackerů (teď jsem použil první ze zvratů, protože slovo hacker taky nemělo dnešní význam). Prostě Mitnick ukázal světu, co dokážou počítače a lidská blbost.

de3mka   NOVÝ
30. 3. 2007

Útočníci se dostali na www stránky pomocí konfigurační chyby serveru hostingové firmy, kterou Mitnick právě využívalcož není jeho chyba, a tím pádem nebyl hacknut on ale hosting

Co bylo neméně zajímavé, obě skupiny používaly stejnou bezpečnostní díru v produktu FrontPage.FrontPage omfg lol

ještě k tomu článku..
Kevin Mitnick nezískal poularitu kvůli tomu, že jezdí po světě a dělá přednášky o SE. Je znamý kvůli tomu, že kdysi dávno uměl obcházet telefonní stanice (phreaking) a za to, že kolem něj se hodně debatovalo, jestli šel právem sedět nebo ne.. prostě byl takovej zlomovej hacker :)

jinak koho zajima, tady je deface mirror:
http://www.zone-h.net/defaced/2006/08/21/www.mitsec.com/

Pokča   NOVÝ
25. 10. 2007

Jenom bych chtěl říct, že ve článku je chybně použito slovo Cracker. Cracker je člověk který mění program bez využití zdrojového kódu tak, aby vykonával něco jiného(obešel zabezpečení, atd....). Zato HACKER(v našem případě) je člověk který se dokáže "nabourat" prostřednictvím svého PC a jakékoliv sítě( internet, LAN, WiFi ...) do systeému a zjískat informace, data nebo uprávě zdrojového kódu.

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý