Názory ke článku Tvůj notebook je také můj! – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Tvůj notebook je také můj! – Programujte.comNázory ke článku Tvůj notebook je také můj! – Programujte.com

 

Názory ke článku Tvůj notebook je také můj!

hrach   NOVÝ
10. 11. 2006

no ještě že enmám notebook :ms_0019: :ms_0019: :ms_0019:

peto   NOVÝ
10. 11. 2006

heh ja som si pre 3 tyzdnami kupoval NB :D

benghi   NOVÝ
14. 11. 2006

neb je fakt, že některý WiFi zařízení mají tendenci vytuhnout pokud jsou v hodně silným provozu, typicky na střeše od nějakýho vysokýho baráku. To, že to vytuhne ale nemusí znamenat, že se to dá napadnout, to jenom znamená, že se tam děje něco divnýho, což ale není zrovna moc uklidňující. Každý zařízení ovšem blbne jinak. Kupříkladu AP založený na Atmel chipsetech obvykle nesnáší komunikaci na ethernetovým portu, která není určena pro ně. Občas se tam něco stane a přestanou předávat data, leč přes SNMP je lze resetovat z obou stran, což je na tom asi nejzajimavější. Kupodivu je to odolné na hustý provoz.

Většina výtuhu, co jsem zažil, bohužel nebyla ani tak způsobena softwarově, jako spíš zdrojem. Konkrétně teda u APček. Příkon AP je značný, navíc se skokově mění a ty zdroje, co k tomu dodávají, na toto nejsou stavěný a skáče jim napětí. Že pak proc vytuhne není až tak záhadnej jev.

Jde o to, co se s napájením děje v noteboocích a podobnejch věcech, když ty AP vysílají. Lidi, co to navrhujou, se sice vyznají ve výpočetní technice, ale bohužel mnohdy ne ve vysílací technice a pokud začne někde vevnitř skákat napětí na nějakým periferním obvodu, tak nějakej zátuh je v podstatě problematickej. Zajimavý je, že problémy s napájením jsem řešil i v PCMCIA WiFi síťárně, problém ovšem nebyl ani tak ve zdroji, jako spíš v anténě, neb není-li anténa přizpůsobená, tečou mnohdy do koncového stupně větší proudy, než by měly.Tohle je sice malej výkon, ale ty konce jsou též stavěný na malej výkon, čili to není až tak nezajimavý, jak by se zdálo.

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý