Názory ke článku Budeme přenášet energii bezdrátově? – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Budeme přenášet energii bezdrátově? – Programujte.comNázory ke článku Budeme přenášet energii bezdrátově? – Programujte.com

 

Názory ke článku Budeme přenášet energii bezdrátově?

Jarda   NOVÝ
17. 11. 2006

Hej, to sem vymyslel já, jde to pomocí elektromagnetů! :D

psy   NOVÝ
17. 11. 2006

http://en.wikipedia.org/wiki/Wireless_energy_transfer#Tesla

In experiments around 1899, Tesla was able to light gas discharge lamps (similar to neon signs) from over 25 miles away without using wires.

mik2   NOVÝ
17. 11. 2006

Nejsem sice žádnej fyzik, ale pokud bude energie přenášena bezdrátově nebude náhodu docházet k nehoráznejm ztrátám? Myslím, že jsem někde slyšel, že když vznikne blesk (jako jiskrový výboj) tak než dojde k jeho uzemnění jeho síla se o dost zmenší není to náhodou podobný?

Marecek   NOVÝ
17. 11. 2006

Vies ako to tak vezmes... vsetko ma svoje straty... vodice, prenasanie vzduchom alebo opt. kabelmi ...a okrem toho je zariadenie ktore dokaze odoberat z anteny napatie ale to mam pocit je iba v mikro voltoch.. prost nic neni dokonale iba Vlado M. a Róbert F. :)

benghi   NOVÝ
18. 11. 2006

To, že jsou všude ztráty, je fakt, ale je potřeba si uvědomit jak velký. To záleží na kmitočtu na kterém k přenosu dochází a na anténách.

Tip k zamyšlení. Budu mít 100m běžné dvojlinky (2x1.5mm) a budu to budit z nějakýho stejnosměrnýho zdroje výkonem dejme tomu 20W. Jaký výkon bude na konci?

Následně zkusím totéž ovšem ve vf oblasti s l/4 vertikálem a rámovou anténou. Začněme se smyčkovejma anténama dejme tomu na 100kHz, 1MHz, 5MHz, 10MHz, 15MHz, nasledně s vertikálem na 15MHz, 30MHz, 60MHz, 100MHz, 150MHz, 300MHz, 500MHz a zkuste měřit výkonovou ztrátu takového přenosu. Jakmile vylezete nad 1MHz, tak ty ztráty budou hodně blízký těm 20W, čili přenesete sice něco měřitelnýho, ale něco nepoužitelnýho k napájení čehokoliv. Pod 1MHz to na tom bude trochu líp, pokud se budete snažit, tak tím možná i pohnete ručičkou na uAmetru. Pokud tamtéž natáhnete dráty, tak tím směle vyživíte žárovku. Při stejným výkonu.

A ještě jedna poznámka. Hraní si se simulátorem je jedna věc a realita je věc jiná. Přenos elektrické energie na vzdálenost několika metrů je za cenu obrovských ztrát možný už dnes, podivejte se, jak funguje RFID. Přenos energie na vzdálenosti větší je možný také, ale útlum trasy je ještě tragičtější. Dříve se to používalo v krystalkách, ale s postupem času se ukázalo, že to není zrovna to ono.

Čili není mi jasné, co ten výzkum vlastně nového přinesl.

UrbanShaman   NOVÝ
19. 11. 2006

cO tO máš za nÁdor hObite? o.<b>O</b>

Zomba§Hobit   NOVÝ
19. 11. 2006

Něco ve stylu: " Já a potkat hřeben? Nikdy!!!"

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032023 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý