Názory ke článku Optické sítě
18. 12. 2006
S optikou manipuluju v praci a ten optokabl je mnohem ohebnejsi nez klasicka sitova metalika co ji ma kazdej pichnutou do komplu a ze by to nejak praskalo nebo co to ma delat to teda nepozoruju a to se zapojuje a vypojuje porat. Jako clanecek ukazujici ze neco takoveho existuje to mozna staci ale letmym zabrovsenim se da najit mnohem vic informaci nez ze je to drahe, to mimochodem taky (uz) neni pravda :o) (zas co je pro koho drahe ze, za dvasta jako za aususovou sitovku to asi nikdy nebude)
18. 12. 2006
Zdroje:Ako bolo spomenute na zmenu el. signalu na opticky sa pouziva LED DIODA a LASER.
Prenos:Vyraba sa zo specialneho skla alebo syntetickeho kremenu
Prijimac: Na zmenu opt. signalu na elektricky sa pouziva fotorezistor alebo fotodioda
18. 12. 2006
Cekal jsem trosku delsi clanek s podrobnostni, napr. jak si doma postavit optickou sit. Takhle to neni clanek ani na idnes.
18. 12. 2006
Tak tohle je opravdu slabé... To je jak opsaný ze sešitu spolužáka, kterej půlku hodiny o optice nedával pozor a druhou půlku jsi nemohl přečíst.
Myslím, že není dobré nechávat sem každýho psát o čem chce a jak chce. Dyť tenhle článek je do očí bijící amatérismus.
18. 12. 2006
Tento článek je pouze takový souhrn. Chtěl jsem napsat něco obsáhlejšího, ale zjistil jsem, že už je seriál o optických sítích připravovaný jinými autory.
18. 12. 2006
Dyť to je tragédie.Já tady ty popularizátory špatně snáším...
1. LED dioda je pi..vina první kategorie! LED - Light Emitting Diode. Nemáte tam náhodou přediodováno? Ostatně tohle měli i v katalogu GM, blahé paměti. Možná to tam ještě mají.
2. Nějak se mi moc nechce věřit, že by používal na optice někdo reprezentaci jedniček a nul přímo tak, jak je popsáno. Jednak by se musel patlat s asynchronním přenosem, což by byla pravá hrůza a děs, obzvlášť u vysokejch rychlostí, druhák se na metalickým ethernetu používá manchester, což mi příjde poněkud logičtější, protože na demodulátoru máte mj. regenerační signál, kterej poměrně dobře kmitočtově sedí na vysílací nosný (netvrdím, že fázově, je tam vnesenej určitej fázovej šum danej činností DPLL) a docela bych se divil, kdyby z nějakýho špatně pochopitelnýho důvodu použili na optice něco úplně jinýho, ač připouštím, že přes optiku lze tlačit dost cokoliv ty protokoly budou různý a tím pádem bude i hardware modemů různej. Mohlo by tam být třeba MSK, nebo kdoví co, to bych možná považoval za ještě lepší. Nevím, v optice se nevyznám, to jde úplně mimo mne, ale doufal jsem, že se tady o tom něco dozvím. No nic...
Jinými slovy (co jsem očekával a čeho se mi nedostalo):
1. Jaké normy existují
2. Popis hardware modemu některé normy
3. Popis užitého protokolu u některé normy
4. Základní parametry
19. 12. 2006
5. Set konkretnich prvku pro sestaveni modelove site, jejich popis (detailni aby bylo videt vo co gou a co si ohlidat) pripadne i test a zavedeni HW pro routovani na xx Gbit/s (velka sranda)
6. Priprava optickeho vedeni, svarovani, lepeni, mereni (velka sranda)
7. Nove trendy (to jde totiz zatim mimo me, jsou to veci jako primo buzena optolaserova datova pojitka aj.)
8. Principy vysílání zesilování a přenosu vláknem (např .princip lomu světla, na kterém je to postaveno)