Názory ke článku Oracle C++ Call Interface – 3. Niečo málo o Statementoch – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Oracle C++ Call Interface – 3. Niečo málo o Statementoch – Programujte.comNázory ke článku Oracle C++ Call Interface – 3. Niečo málo o Statementoch – Programujte.com

 

Názory ke článku Oracle C++ Call Interface – 3. Niečo málo o Statementoch

štěpán   NOVÝ
15. 10. 2007

Vo vyššie spomenutom príklade neustále voláme principiálne ten istý INSERT len s inými hodnotami. Na takomto spôsobe nieje nič zlé, len je to trošku otrava zakaždým vytvárať kompletný reťazec obsahujúci INSERT. V Oracle však existujú takzvané parametrizované dotazy, ktoré to podstatne uľahčia.


Tato formulace není úplně přesná :-) čtenář by mohl nabýt dojmu, že to je kvůli programátorské pohodlnosti. Při sestavování dotazů se vykonává mnoho operací - parsování, sémantická kontrola, analyzování dotazu a v neposlední řadě vyhodnocení přístupového plánu. Výčet není kompletní, ale napovídá, že za tím stojí poměrně "hodně práce" databázového enginu. Hlavní výhodou "prepare statement" je, že databáze provede většinu operací pouze při prvním spuštění a při dalších "parametrizovaných" dotazech si dohledá prováděcí plán v paměti databázové instance. Kromé výkonnostního zlepšení tím v podstatě provedete ošetření script-injection, protože parametrizovaný dotaz očekává vstupní hodnoty konkrétních datových typů.

Databáze samozřejmě zajišťuje i stav, kdy dojde k "zneplatnění" prováděcího plánu - např. alterování objektu, přepočet statistik atd. V tomto případě jej označí jako "invalid" a při dalším spuštění se provede jeho výpočet znovu :-) tato problematika by asi vydala na samostatný článek.

V každém případě chválím ;-) píšete výborný seriál, jen tak dál! Mám zkušenosti jenom s Javou, ale očekávám že API driveru bude podobné (~stejné).

btw. Určitě v seriálu zmiňte hromadné zpracování (batche) a práci s definovanými objekty (types).

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032023 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý