Názory ke článku Intel predstavil prvý 32nm procesor – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Intel predstavil prvý 32nm procesor – Programujte.comNázory ke článku Intel predstavil prvý 32nm procesor – Programujte.com

 

Názory ke článku Intel predstavil prvý 32nm procesor

benghi   NOVÝ
24. 9. 2007

No, já mám takovej nejasnej pocit, že na počítači dělám od prvopočátku jaxi furt to stejný, akorát jsem prošel přes CP/M, DrDOS k Linuxu, že jsou ty krámy pořád žravější, složitějš a nespolehlivější.

Malý rozměry jsou pochopitelně příprava na zvýšení taktovacích kmitočtů. Zmenšení rozměrů znamená zvýšení teploty (protože odvod tepla je danej mimo jiný i plochou) a tím pádem snížení spolehlivosti (10 st nahoru znamená střední dobu mezi poruchou sníženou na polovinu...zhruba) a pochopitelně je to taky příprava na další zesložitění procesoru.

Nižší rozměry mj. znamenají i nižší napětí, což zas znamená nižší odolnost proti kdejakýmu rušení a logicky zas větší chybovost. Na druhou stranu, kdyby nešli cestou zvyšování rychlostí, tak by to bylo zajimavý potud, že by se možná povedlo odstranit tu ozhrutnou mlátičku, co je dnes ve většině rychlejch procesorů kolem generátoru hodin.

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý