Názory ke článku Aplikace ve Win32 API - 'průzkumník' (pokračování) – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Aplikace ve Win32 API - 'průzkumník' (pokračování) – Programujte.comNázory ke článku Aplikace ve Win32 API - 'průzkumník' (pokračování) – Programujte.com

 

Názory ke článku Aplikace ve Win32 API - 'průzkumník' (pokračování)

bazo   NOVÝ
19. 4. 2010

Zaujimalo by ma, aky mate dovod programovat vo win32? a nie v .net? coraz viac sa presadzuju 64bitove windowsy a 32bit je na ustupe. lepsie je teda pisat aplikacie, ktore bezia nativne na 32bit aj 64bit(.net).

liborb, autor článku   NOVÝ
20. 4. 2010

Reagoval na komentář od uživatele bazo : Tak důvod se vždycky najde, klidně bych si mohl i nějaký vymyslet :smile1: , ale na druhou stranu proč ne? WinAPI není mrtvé. Všechny nadstavby musí jít přes WinAPI, některé problémy v nadstavbám se nejlépe a nejrychleji vyřeší použitím funkce z WInAPI. A někdy to ani jinak nejde. Povědomost o WinAPI rozhodně není pro programátora, který programuje pro platformu Windows, nic špatného.

Aplikace (zatím) píšu ve valné většině jen s využitím WinAPI a s nějakými problémy 32/64 jsem zatím nesetkal. Na Windows Vista/7 mi trochu zavařilo UAC (řízení uživatelských účtů), ale to nesouvisí s WinAPI, ale (pouze) s nastavením projektu.

Samozřejmě vím, že napsat program v .NET je velmi rychlé, naproti tomu s použitím WinAPI je zapotřebí většího úsilí. A seriál měl a má ukázat, že to není zase tak strašné.

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý