Názory ke článku Život s pivotem - aneb jak se s ním pracuje, když ho máte na stojáka – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Život s pivotem - aneb jak se s ním pracuje, když ho máte na stojáka – Programujte.comNázory ke článku Život s pivotem - aneb jak se s ním pracuje, když ho máte na stojáka – Programujte.com

 

Názory ke článku Život s pivotem - aneb jak se s ním pracuje, když ho máte na stojáka

yaqwsx   NOVÝ
26. 10. 2011

Tento článek mi připomněl mé pokusy s monitorem na výšku. Tehdy to byl stašný nezvyk a trvalo mi minálně týden, než jsem si na nové uspořádání zvykl. Jenže hned po týdnu jsem monitor vrátil zpátky na šířku – nevýhody převážily nad výhodami. Dal se v tom psát kód, prohlížet stránky, ale nic víc. Všechno ostatní bylo utrpením. Ideální by bylo mít dva monitory - jeden na šířku a druhý na výšku. Při psaní kódu primárně používat monitor na výšku a ten druhý používat jako "odkládací prostor", při zbytku činností naopak. Bohužel jsem to nikdy neotestovat v praxi - málo peněz a málo místa na stole (měl bych si tu už pořádně uklidit...)

Fruiko   NOVÝ
26. 10. 2011

Zajímalo by mě jak je to se zdravotním hlediskem. Jestli pak nebolí záda, za krkem, neunavuje zbytečně oči a tak. Pořád se totiž všude píše, že správně nastavený monitor má mít horní hranu ve výšce očí, aby se koukalo směrem dolů. Což si nějak u pivotu nedokážu představit. Jsou s tím tedy nějaké problémy?

deedx   NOVÝ
26. 10. 2011     web     twitter

Jak je to s Aero Snap ve Windows 7? Zůstává vlevo a vpravo, nebo je to nějak přizpůsobené?

Michal Kleiner   NOVÝ
26. 10. 2011

Monitor na výšku používám v práci už skoro dva roky a neměnil bych, na vývoj a weby je to super. Ženu to z notebooku, takže mám kombinaci IDE na výšku a ostatní věci, co potřebuju, na šířku.

hrach   NOVÝ
26. 10. 2011     web     twitter

Je to blbost a to z jednodho důvodu - oči má člověk vedle sebe. Je pro něj jednodušší ostřit na šířku, než na výšku. Nic víc, nic míň. Ovlivňuje to mj. krční páteř. Výhody tam pravda jsou, ale lidské tělo prostě neotočím.

A propo, pivot není "jen" otáčení o 90°, pivot je obecně variabilní stojan, který toto umí.

djanosik   NOVÝ
26. 10. 2011     web     twitter

Jistě, svoje výhody to má. Ale přináší to také jednu podstatnou nevýhodu a tou je nedostatek místa na šířku. To prostě ničím nezachráníš (leda větším počtem monitorů).

Honza   NOVÝ
26. 10. 2011

Při vybírání monitoru jsem přihlížel k tomu, jestli má pivot nebo ne. Nakonec jsem skončil u 20" 1600×900 px, kvůli místu totiž potřebuji menší úhlopříčku. Ve výsledku využívám pivot jen výjimečně. Občas při programování.

Velkým problémem při používání na výšku je rozlišení. 900 px na šířku je opravdu málo. Na brouzdání po webu by mi na výšku nestačilo skoro ani FullHD. Aero Snap funguje klasicky, což také není nejpraktičtější. Při přichytávání se vytvoří dvě úzké nepoužitelné nudle.

Další nevýhodou je nepřirozenost rozmístění obsahu. Ve výsledku jezdíte myší hodně nahoru a dolů, přitom doleva a doprava je pro mé zápěstí pohodlnější. Oči a občas i krk si také užijí své a to mám jen 20" displej.

Na psaní sáhodlouhých textů je to ale fajn. Toť mé zkušenosti.

Curo, autor článku   NOVÝ
26. 10. 2011     web     twitter

#2 Fruiko

Zajímalo by mě jak je to se zdravotním hlediskem. Jestli pak nebolí záda, za krkem, neunavuje zbytečně oči a tak.

Bude to hodně subjektivní, ale od doby pivota mě za krkem (či záda) bolely už jen výjimečně, určitě méně, než při normálním režimu. Vliv na to má ve výsledku samozřejmě i židle, nicméně tu jsem si pořídil dříve, než pivota. Takže za mě: záda a krk bolí méně s pivotem. Co se očí týče, tam nevidím žádný problém, při 24" vidím ostře a dobře nahoře i dole, u větších úhlopříček by to mohl být už problém.

#3 deedx

Jak je to s Aero Snap ve Windows 7? Zůstává vlevo a vpravo, nebo je to nějak přizpůsobené?

Zde se nic nemění.

#5 hrach

oči má člověk vedle sebe. Je pro něj jednodušší ostřit na šířku, než na výšku.

Jak jsem psal výše, bolesti za krkem skoro vymizely a s ostřením problém nemám. Chce to zkusit, bude to subjektivní.

#6 djanosik

Ale přináší to také jednu podstatnou nevýhodu a tou je nedostatek místa na šířku.

Ta výška je pro mě ale využitelnější, protože v praxi používám spíše věci, které jsou orientovány primárně na výšku.

#7 Honza

Pravda, 900 px na šířku už je málo, je třeba min 1024 px na šířku, aby jsi viděl klasický grid, tedy celé webovky pro standardní rozlišení.

Pepa Richter   NOVÝ
26. 10. 2011

Mám dotaz - není největší problém pivot módu, že nefunguje subpixel antialiasing písma??

Curo, autor článku   NOVÝ
26. 10. 2011     web     twitter

#9 Pepa Richter

Mám dotaz - není největší problém pivot módu, že nefunguje subpixel antialiasing písma??

Pokud máš na mysli klasický anti-aliasing, ve Windows tedy ClearType (v Apple v zásadě to samé), pak ClearType není možné použít u vertikálního textu, nicméně karta otočí výstupní signál a tak je výsledný text horizontální a anti-aliasing funguje zcela normálně.

Viz přiložené screenshoty, jsou to mé vlastní - poznáš nějaký rozdíl?

hrach   NOVÝ
26. 10. 2011     web     twitter

#8 Curo Takže předtím si bolesti měl? :) (Já nemám, uff :P) No, nicméně to bude asi taky tím, že nosím brýle. Zkusil jsem, nechci.

Jinak subpixel antialiasing je něco jiného, než o čem mluvíš, je to hardwarová věc a právě v tom mám Pepa pravdu, tento defekt stále exituje, nicméně u kvalitnějších monitorů není tak zásadní.

Tomáš Šůstek   NOVÝ
26. 10. 2011

Pivot je super do té doby, než zkusíš monitor s velkým rozlišením a mnohem větší variabilitou uspořádání :) Měl jsem asi půl roku 24" LCD Pivot a po přechodu na 27" iMac bych neměnil zpět. Je to jako přechod ještě o level nahoru :)

http://flic.kr/p/azenBE

Martin   NOVÝ
26. 10. 2011

A co problém "subpixel rendering"? Na výšku to jaksi nefunguje, protože subpixely jsou většinou uspořádané vodorovně, což se při otočení na výšku pokazí.

Curo, autor článku   NOVÝ
26. 10. 2011     web     twitter

#12 Tomáš Šůstek
Pro mě je > 24" už moc, už musím moc hýbat hlavou...

#13 Martin
Já popravdě nejsem co se HW týče nějaký všeználek, takže netuším. Vyhlazování funguje na jedničku, rozdíly normální režim/pivot nepozoruju ani při zoomu.

Takže pokud tam rozdíly jsou, jak je můžu zjistit? Pač nejsou mnou pozorovatelné.

djanosik   NOVÝ
26. 10. 2011     web     twitter

#8 Curo
Tím jsem si jistej. Však je to jen můj názor.

frogggias   NOVÝ
26. 10. 2011     web     twitter

#14 Curo
Taky jsem si myslel že 23"/24" je použitelné maximum, ale i oproti pivotu cítím větší efektivitu práce Stačí sedět ale dál od monitoru a při práci nemám pocit, že bych hýbal hlavou.

Klidně tě to nechám vyzkoušet :)

Curo, autor článku   NOVÝ
26. 10. 2011     web     twitter

#16 frogggias
Při daném rozlišení bych měl problém sedět od monitoru dál, s 27" dělám ve škole a přijde mi to už moc. Ale toto je samozřejmě subjektivní, takže jasný :).

syky01   NOVÝ
26. 10. 2011

Tak osobně jsem skončil u kombinace dvou 22" palců (1680x1050), s tím, že jeden je horizontálně a druhý vertikálně. To vidím jako celkem rozumnou kombinaci, protože oba na šířku už zabírají velkou plochu a protože přejít zleva doprava je dlouhá štreka. Navíc kombinací obou mám plochu jak na dokumenty a práci, tak druhou na filmy a hry.

hrach   NOVÝ
27. 10. 2011     web     twitter

#17 Curo
ve škole děláš spíš s 30 ;) ne? :)

Vicent   NOVÝ
29. 10. 2011

Perfektný monitor, máš nejaký plán, ak bude treba jeho výmena? Myslím, že ani samotné HP náhradu nemá, pretože HP ZR24w je o dosť slabší - sám som prešiel z neho na tento, čo používaš ty.

Curo, autor článku   NOVÝ
29. 10. 2011     web     twitter

#20 Vicent
Dokud slouží, netřeba řešit :-)

Brad   NOVÝ
31. 10. 2011

Nečetl jsem diskuzi, tak je možné, že už to někdo napsal, ale velkým problémem by zde mohla při dlouhodobém užívání být ergonomie pracoviště - přeci jen, monitor postavený na výšku mi bude určitě nad hlavu, takže nekoukám mírně dolů, tak jak bych měl, ale před sebe nebo i mírně nahoru - pro dlouhodobou práci silně nevhodné, tedy pokud tomu neuzpůsobím celé pracoviště (výška stolu, židle, správný posez atd.).

Jinak kolega programátor z bývalé práce pivota také docela hojně využíval (ovšem je programátorem HW - MCU, DSP procesory)

Milan   NOVÝ
28. 11. 2011

#1 yaqwsx
zmiňované ideální řešení - jeden na stojáka a druhý na ležáka - je skutečně skvělé a němůžu si ho vynachválit

Zuhlic   NOVÝ
8. 2. 2012

Používám dva monitory vedle sebe. Jeden na výšku a druhý na šířku;).

Zasláno z mobilního telefonu.

Roman   NOVÝ
3. 4. 2013

#1 yaqwsx

Mohu potvrdit. Používám primární 25,5" FHD klasický a vedle 24" pivot. Přestože jsem funkci pivot nikdy nepovažoval za podstatnou, jak jsem jednou okusil, nechtěl bych jinak... Přínos v efektivitě práce je enormní.

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032023 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý