Názory ke článku Seriál návrhových vzorů – 2. díl – static factory method, servant
17. 7. 2012
Pěkný článek, na můj vkus ale trochu moc krátký. Nedozvěděl jsem se výhody a nevýhody těchto vzorů a nějaké srovnání a určitě by mě napadlo ještě dost věcí, které tam chybí.
Co mě ale nehorázně štve je ta frekvence vydávání dalších dílů. Čekat 3 měsíce (!!!) na další díl seriálů už není ani vtipné. Vím, že to asi není chyba autora - ten by si měl, pokud tak ještě nečiní, články vydávat raději někde na blogu.
Programujte by s tím mělo něco udělat, nebo můžou doménu rovnou prodat.
#1 kwitee
Vše závisí na časových možnostech autora. Programujte nabízí prostor a zázemí...
Většina publikujících autorů má dost práce, a tak se někdy na další článek čeká.
Možná, kdyby měli autoři více zpětné odezvy, tak by si našli čas na další díl dříve :-).
Zdravím.
Po přečtení tohoto článku jsem trochu zmatený. Čím se liší použití návrhového vzoru servant od klasického použití interface v C#?
Když to řeknu jinak: K jakému jinému účelu jde použít interface, než k označení, že třída která jej uplatňuje je schopná určité oparace?
19. 7. 2012
#4 certeon
Já to pochopil tak, že interface nemusí být v každém objektovém jazyku a že interface v C# je vlastně nástroj pro snadnější implementaci návrhového vzoru servant. Opravte mě jestli se mýlím.
19. 7. 2012
#4 certeon
Podle mě je to hlavně o tom, že kód není na dvou místech. Kdyby se použilo pouze rozhraní, musela by být metoda implementována ve třídě Muz i Zena (stejný kód), takhle je pouze ve třídě Meric.
Ahoj, super článek, asi si měl Pavla Herouta, vid. Ten musí mít radost.
Tady posílám další návrhové vzory, víceméně jen seznam a pár příkladů
Mohu se zeptat, z jakého důvodu se dává metoda main do zvláštní třídy?
Díky, J
<i>
OT:
> "Nemáš vyplněno jméno v profilu. Vyplň si jej, pokud chceš reagovat"
Kterej I********t toto vymyslel? Fakt uživatelsky přítulná fíčura jak hovado...</i>
#9 johhan
Zde je to kvůli přehlednosti. V praxi se to dělá kvůli 3 vrstvé architektuře. A vůbec, než přemýšlet nad tím, k jaké z 10 tříd se metoda main hodí nejvíce, je jednodušší vytvořit kvůli ní vlastní třídu, která se také dost často jmenuje Main.
#10 Antilles
Skvěle, OK
Kam do literatury bys(te) mě nasměroval, docela rád bych si něco kolem toho nastudoval...dík
OT:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek. A hlavně nezapomeň povolit pro tento web JavaScript, jinak se z toho landing page koment-formuláře zvencne :-P
#11 johhan
Mohu doporučit knihu Design Patters, autoři jsou Erich Gamma, Richard Helm, Ralph Johnson a John Vlissides neboli Gang of Four (GoF).
Díky moc (už jsem to pak začal sám shánět podle rady UTFW)
Takže pro ostatní, kdo jsou stejně jako já neschopní chvilku počkat těch několik málo měsíců na dokončení seriálu /zatímco si pan Radek dodělá VŠ a u pohovoru pak nad námi zvítězí díky znalosti návrhových vzorů, zatímco my budeme v nevědomosti čekat na poslední díly tohoto seriálu LOL/:
- MVC, na Wikině (hmm, nic moc, spíše jen zdroj pojmů pro další hledání)