Názory ke článku Vývoj USB ovládača – 1. časť – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Vývoj USB ovládača – 1. časť – Programujte.comNázory ke článku Vývoj USB ovládača – 1. časť – Programujte.com

 

Názory ke článku Vývoj USB ovládača – 1. časť

Branislav   NOVÝ
18. 1. 2013

Super useful článok! Len tak ďalej :-)

Zdeněk   NOVÝ
21. 1. 2013

Dobry den,

dopredu se zeptam zda se v tomto serialu dostaneme k zarizeni ktere by ´melo 128 vstupu do pocitace (kontakty) a v realnem case by se cetlo ktere vstupy jsou sepnute a rozepnute a zaroven by se daly posilat ven vystupy na 128 diod ktere by svitily/nesvitily.

Pokud by se vyresil tento postup a nekdo by napsal kod tak aby z toho vznikla knihovna, ktera by komunikovala s VB6,VB.NET a Delphi7 tak klidne zaplatim.

Diky.

Thew   NOVÝ
21. 1. 2013     web

#2 Zdeněk
Zdravíčko,

tento seriál je zameraný skôr na princípy, I/O bude obsiahnuté ale v menšom počte (3 LED pre výstup, 2 tlačidlá pre vstup). Pokiaľ ale potrebujete 128 vstupno/výstupných portov, tak bude veľmi záležať na tom, či chcete mať všetky porty I/O alebo vyhradiť niektoré len pre vstup, iné len pre výstup, či potrebujete niektoré použiť ako interrupt porty a pod., pretože USB zariadenia pre ovládanie I/O portov existujú, majú ale menší počet portov. Ak chcete, ozvite sa mi na skype, pohľadám vám nejaké hotové riešenie alebo sa opýtam známych.

oplis   NOVÝ
25. 1. 2013

Bude seriál pokračovat? Jak často plánujete nové díly?

Přesně něco takového jsem už dlouho hledal, díky za to

Thew   NOVÝ
26. 1. 2013     web

#4 oplis
Ďalšie časti budú, bude to kompletný seriál so všetkými zdrojovými kódmi od naprogramovania zariadenia až po klientsku aplikáciu.

mejdlo a post.cz   NOVÝ
4. 10. 2013

Fíííha, tak na to už nemám  mozek. To už je složité pro mně. :o((

vendo   NOVÝ
16. 11. 2016

#2 Zdeněk
V reálnom čase asi nikdy. Komunikácia prebieha predsa cez pakety, a samotnú komunikáciu riadi vždy host, takže ten odoľle v reálnom čase len jeden paket, obslúži zariadenie, a potom až sa venuje inej adrese čiže zariadeniu. Alebo sa mýlim?

vendo   NOVÝ
16. 11. 2016

Zdravím, aj ja mám otázku. Prečítal som viacero seriálov o štruktúre USB, a chystám sa to doplniť aj programovaním I2C, RxTx zberníc, keďže predpokladám že je to podobné v rámci skupiny sériovej komunikácie. Zatiaľ mám ale problém s vizuálnou predstavou komunikácie - v ktorom pakete (paketoch) a kde presne v ktorej časti sa nachádzajú deskriptory? Je to zrejme v tokene, ale kde? A je to aj v iných paketoch?

Dík vopred za pomoc.

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý