Názory ke článku Delphi 10.1.2 (Berlin Update 2) – na co se můžeme těšit – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Delphi 10.1.2 (Berlin Update 2) – na co se můžeme těšit – Programujte.comNázory ke článku Delphi 10.1.2 (Berlin Update 2) – na co se můžeme těšit – Programujte.com

 

Názory ke článku Delphi 10.1.2 (Berlin Update 2) – na co se můžeme těšit

Marek W.   NOVÝ
28. 11. 2016

Super shrnutí a pohled člověka z praxe. Díky !

Ján Kolár   NOVÝ
21. 12. 2016

Moja praktická skúsenosť ako vývojára, ktorý pracuje s RAD Studiom, konkrétne s C++ Builderom, už 5 rokov, je že kvalita s každou verziou pomaly ale isto upadá. Embarcadero sa to snaží zakryť ľúbivými marketingovými sloganmi, ale to nestačí. Niektoré bugy sú staršie ako 10 rokov a doteraz neboli opravené napr. tento:

http://qc.embarcadero.com/wc/qcmain.aspx?d=35444

Praktický dôsledok je, že kontextová ponuka sa pri viacmonitorovej konfigurácii za istých podmienok (ktoré vôbec nie sú zriedkavé) zobrazí na úplne inej pozícii, ako by sa mala. To je pritom pomerne neškodný bug v porovnaní s inými. Moja chuťovka je nasledovná:

https://quality.embarcadero.com/browse/RSP-13247

Tento bug spôsobí, že v RAD Studiu sa nedá skompilovať žiaden projekt. Nepomáha ani preinštalovanie vývojového prostredia. Pred rokom sme túto situáciu vyriešili tak, že firma mi kúpila nový počítač. Zhodou okolností som už potreboval upgradovať hardvér. Neviem, čo by som robil. pokiaľ by sa mi RAD Studio pokazilo teraz. Problém nie je dôsledkom zastaralého hardvéru, človek, ktorý túto chybu reportoval, má na počítači 32 GB RAM, takže asi to nebude nejaká šunka. Pripomínam, že hovoríme o 32=bitovom vývojom prostredí, 32 bitovom kompilátore a 32 bitovom linkeri a projektoch, ktoré môžu zahŕňať napr. jeden jediný formulár ! Grafická knižnica VCL obsahuje množstvo bugov, ktoré asi nikdy nikto neopraví a musím ich zložito obchádzať. V istých situáciách nefungujú základné veci - anchorsy, aligny grafických komponent umiestnených v okne. Kompilátor veľmi často zhavaruje a niekedy pomôže len reštart celého prostedia. Nezriedka sa mi stane, že počas debugovania zložitého problému, keď sa už blížim ku koreňu veci, mi zamrzne debugger. Opäť pomôže len reštart celého prostredia. Môj rekord je asi 50 reštartov IDE za deň, priemer je odhadom 8 - 12 reštartov za deň. Nový clang C++ kompilátor je katastrofa. Doteraz nie je úplne funkčný viac ako rok po tom, čo Embarcadero slávnostne vyhlásilo jeho dostupnosť. Preto sme nútení používať starý C++ kompilátor z čias firmy Borland, ktorý nepodporuje štandard C++11 (o novších ani nehovoriac). Experimentálna kompilácia projektu, na ktorom pracujem už niekoľko rokov, a ktorý má asi 200 tisíc riadkov zdrojového kódu, s použitím nového kompilátora trvala desaťkrát toľko ako pri použití starého kompilátora (asi 17 minút). Pokiaľ by som teraz začínal IT projekt, určite si na vývoj nezvolím RAD Studio. Visual Studio je niekoľkonásobne lacnejšie a ponúka neporovnateľne väčší komfort práce a stabilitu.

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý