Linux shell – 2. diel
Vitajte v druhom diele seriálu linux shell. V druhom diele sa budem snažiť vysvetliť základnú prácu ako napríklad spustenie, reštartovanie a vypnutie linuxu, prihlasovanie, odhlasovanie, príkaz Alias…
Vitajte v druhom diele seriálu linux shell. V druhom diele sa budem snažiť vysvetliť základnú prácu ako napríklad spustenie, reštartovanie a vypnutie linuxu, prihlasovanie, odhlasovanie, príkaz Alias…
Tento krátký řetězec kódu je chopen spočítat výskyt řetězců v textu.
Co je zpráva? Vágně řečeno, zpráva je krátká informace o tom, že se kdesi v systému něco stalo. Po tom, co uživatel udělal cokoli – pohnul myší, stisknul klávesu – ale i „velké“ operace, tedy pokyn k zavření okna, smazání souboru… A s nimi se v tomto článku naučíme pracovat…
Chcete umístit ProgressBar do StatusBaru tak, jako to je třeba v Internet Exploreru?
Chcete mít ve svých aplikacích moderní vzhled jako je ve Windows XP?
Třída Thread v rozhraní .NET poskytuje podporu pro spuštěná vlákna v aplikacích. Tato třída obsahuje metody, které zdánlivě řeší operace pozastavení, pokračování a ukončení vláken.
Vitajte v prvom diele seriálu o textovom režime ( ďalej len Shell ) linuxu. V tomto seriáli sa naučíme základnú prácu s užívateľmi/skupinami, súbormi a správou celého systému. V prvom diele seriálu vysvetlím základné pojmy a prácu v textovom režime.
V dnešním díle se podíváme na procedury a funkce a nakonec si uděláme i nějaký ten prográmek…
50.1 MDI menu
50.2 MDI a PictureBox
50.3 MDI vkládání objektů
50.4 V další lekci
Spousta matematických funkcí jednoduše v Delphi…
.NET framework 2.0 obsahuje rýchly a jednoduchý spôsob ako získať základné informácie o sieťovkách na lokálnom počítači.
V tomto díle se podíváme na proměnné, ukazatele, pole a záznamy. Bude toho opravdu hodně, ale je to poměrně důležitá část.
Máte-li zájem naučit se programovat v Delphi, je tento kurz určen právě vám. Delphi je velmi výkonný nástroj pro vývoj aplikací a vychází z jazyka Pascal, takže se vám znalost Pascalu může hodit.
V této lekci si vysvětlíme pojem webový server a zaměříme se na jeho instalaci.
Dnes si povíme něco o funkcích a o tom, jak může uživatel vytvářet své vlastní funkce, kterými může zjednoduššit a zprehlednit svůj program.
V této části seriálu si ukážeme některé další funkce pracující se seznamy a napíšeme si první spustitelný funkcionální „miniprogram“ se vstupy a výstupy.
49.1 Otevření existujícího dokumentu v MDI
49.2 Teoretický rozbor problému funkcí vpřed a zpět
49.3 Tvorba třídy
49.4 Využití třídy vytváření objektů paměti
49.5 Domácí úkol
49.6 V další lekci
Tak dneska si řekneme něco o session a cookies.
Jak jsem minule slíbil, dneska si řekneme něco málo o objektech v ASP.NET.
Pri vývoji webovej aplikácie by bolo veľmi pracné a nepraktické písať kód obsahujúci celkový vzhľad webu pre každú stránku. Oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie je vytvoriť jednu šablónu, ktorá sa bude aplikovať na všetky stránky s konkrétnym obsahom.
Článek popisuje OS Singularity společnosti Microsoft. Poukazuje na možné principy operačních systémů budoucnosti.
O procedurách a funkcích
Jak jsem slíbil minule, dneska si řekneme něco o polích.
Vyhľadávanie na stránkach patrí v dnešnej dobe medzi súčasť interaktívnych webových stránok. V dnešnej lekcii si vytvoríme skript, ktorý nám bude vyhľadávať naše uložené záznamy z databázy.
Dnes se naučíme používat cyklus s podmínkou na konci – do-while, cyklus s podmínkou na začátku – while a příkaz switch/select.
48.1 MDI obecně
48.2 Proč v MDI objekty a jak nám pomůžou
48.3 Práce s MDI
48.4 Domácí úkol
48.5 V další lekcí
Programovací jazyk C byl vytvořen v Bellových laboratořích AT&T. Záměrem bylo napsat jazyk pro snadnou a přenositelnou implementaci Unixu, což se podařilo a jazyk C je využíván v menších i ve větších obměnách do dneška.
Ve 2. lekci našeho kurzu si vysvětlíme některé z pojmů teorie programování a podíváme se na podmínky a cykly.
Dnes se seznámíme se základy práce s příkazy for, while a do. Tyto příkazy se používají k vytváření cyklů, což je další důležité téma.
U mnoha redakčních systémů (CMS) je běžnou praxí nabízet srozumitelné URL adresy, které jsou vygenerovány z názvů článků. Přináší to nejen výhodu pro uživatele, kteří při ručním zadávání adresy zadávají srozumitelný text, ale především je to jedna z dílčích částí optimalizace (SEO) pro internetové vyhledávače.