PHP (III) - Úvod
Kurz PHP, MySQL + základy XHTML.
Kurz PHP, MySQL + základy XHTML.
Dnes si vysvětlíme a objasníme objektově orientované programování v Delphi.
Zajisté se setkáváte s adresami působícími srozumitelně. Na druhé straně jsou takové, ze kterých nevyčtete, co skrývají. Vysvětlíme si, jak se vytváří a pracuje se „srozumitelnými“ adresami za pomocí mod_rewrite.
Po letní přestávce pokračujeme v seriálu o funkcionálním programování. Abychom mohli používat i méně triviální data než jen čísla nebo znaky, zavedeme si uspořádané n-tice a seznamy.
47.1 Zásobník a Fronta
47.2 Tvorba zásobníku
47.3 O objektech
47.4 Domácí úkol
47.5 V další lekci
Velká část programátorů v Assembleru používá MASM32. Co nabízí jeho již devátá verze?
Úvodní díl kurzu programování v Pascalu. Dozvíte se nejnutnější základy, kde najít kompilátor a také jak bude tento kurz vypadat.
Dneska si ukážeme, jak používat výjimky if/else/elseif a cyklus for.
V předchozích dílech našeho seriálu jsme se zabývali takovými stavebními bloky jazyka, které jsou velice důležité, ale, nicméně, s nimi toho pořád moc neuděláme. Tím se dostáváme k příkazům umožňujícím řízení běhu a tím jsou podmínky. Podmínek existuje vícero druhů a dnes si je představíme.
Obsah článku:
Obsah článku:
46.1 Objekty a objektově orientované programování v jazyce VB
46.2 Třídy, co to je, k čemu jsou, jak se vytváří
46.3 Vytvoření instance třídy, tedy objektu
46.4 Domácí úkol
46.5 V další lekci
A je to tady, po dlouhé době jsem zpět a se mnou prichází code ;-). Dnes se podíváme na funkci TextOut a blíže si vysvětlíme GDI.
Dokončíme pythonovsko-tkinterovský Prohlížeč obrázků. Letem světem, protože předpokládám, že budete více sami objevovat. Zprovozníme tlačítka Vpřed a Vzad, s čímž souvisí tvorba seznamu, ve kterém budou všechny obrázky z adresáře s aktuálním obrázkem. Potom Stavový řádek a úkol je hotov!
Trochu odskočíme od kurzu ASP.NET a ukážeme si, jak nainstalovat a nastavit Internetovou informační službu (IIS) z instalačního CD/DVD MS Windows 2000/XP.
S Internet Explorerem jsme si v mých článcích hráli už mnohokrát. Tentokrát si vytvoříme skutečně užitečnou aplikaci, nebo alespoň její základ. Naučíme se blokovat „závadné“ stránky.
Přináším vám výběr z novinek v Python 2.4, přestože je na světě již nějakou tu dobu. Čerpal jsem z Whats new in Python 2.4. Vybíral jsem témata, která by mohla zajímat hlavně přihlášené ve zdejším kurzu, tedy žádné „složité“ věci.
Předkládám vám takový žebříček úloh, pomocí kterých zvládnete většinu programovacích jazyků rychle a efektivně. Můžete se jim věnovat po přečtení specializovaného tutoriálu nebo ho vzít jako samotný tutoriál s tím, že help budete hledat v manuálech a na fórech. Některé z těchto úloh nejsou nejvhodnější pro absolutní začátečníky/lamy, protože předpokládají určitou míru znalostí (nejen programovacích).
I teď budeme ještě trápit Internet Explorer a ukážeme si něco více praktického. Tentokrát to bude vyplnění formuláře, umístěného na stránce, a jeho odeslání stiskem příslušného tlačítka.
V dnešní krátké lekci se podíváme na proměnné a jejich používání.
V tomto díle se podíváme na funkci scanf a některé další možnosti načítání dat
Rôzne možnosti zobrazenia textu, čísel, dátumu alebo meny v jazyku C#.
Jak zobrazit fotku JPG v Tkinteru? Jak změnit její velikost, aby se vešla do okna? Jak zajistit, aby můj program dokázal zjistit, na který obrázek jsem klikl (jinými slovy jak předávat a zpracovávat argumenty programu)? Tak to vše a mnohem více je obsahem lekce 23., lekce, ve které pokračujeme ve vytváření tkinterovského Prohlížeče obrázků.
Tak a je tu druhá lekcia nášho kurzu, kde sa budeme zapodievať týmito problémami: Funkcie v C++ (základ), ako sa definujú premenné, kľúčové slová.
Naše hrátky s Internet Explorerem pokračují a dnes si ukážeme, jak získat zdrojový kód zobrazené stránky ve všech spuštěných instancích IE.
Jak jsem minule slíbil, vytvoříme si první stránku v ASP.NET, a to jak jinak než Hello World. Dále si ukážeme, jak přiřadit tlačítku akci a jak psát komentáře. Tak jdeme na to :-)
Co k tomu budeme potřebovat a co to vlastně je
Hledání souborů podle různých kriterií
45.1 ShellSort
45.2 Přihrádkové třídění (RadixSort)
45.3 Třídění slučováním (MergeSort)
45.4 Domácí úkol
45.5 V další lekci
Článek popisuje otevřené implementace standardizovaných částí .NET Frameworku, které v jisté míře umožňují běh .NET aplikací na jiných platformách, než je platforma Windows.