Delphi – Články – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Delphi – Články – Programujte.comDelphi – Články – Programujte.com

 

Reklama
Reklama

Začínáme s DelphiX – 5. díl

Je tu další díl seriálu pro všechny, kteří ještě nemají s programováním žádné zkušenosti. Tentokrát si velice detailně ukážeme, jak by mohlo vypadat primitivní animované menu do případné hry.

INI soubory

Dnešní díl je o ini souborech a registerch Windows.

Začínáme s DelphiX - 3. díl

V tomto díle se naučíme rotaci obrázku a zvlnění. Tyto příkazy nevyžadují přítomnost obdélníku, na který se má vykreslovat. Vystačíme si se souřadnicemi jako u standardního vykreslování. Ale na druhou stranu, trochu přitlačíme ve výpočtech.

Algoritmizace v Delphi - 2. díl

V dnešním díle si ukážeme program pro testování vyhledávacích algoritmů. Zjistíme, který je rychlejší a proč...

Algoritmizace v Delphi - 1. díl

V první lekci si ukážeme způsoby vyhledávání v polích, uděláme si rozbor binárního a sekvenčního vyhledávání a napíšeme aplikaci pro testování rychlostí obou algoritmů...

Algoritmizace v Delphi - Úvod

Úvodní díl seriálu, který je určen všem, kteří by se chtěli naučit nové algoritmy pro řešení různých problémů se kterými v programování setkají. Ačkoliv budou všechny popisované algoritmy v seriálu předváděny na příkladech v Delphi, měli by být postupy jasné i Delphi neznalým...

Začínáme s DelphiX - 1. díl

Toto je první část seriálu o programování v DelphiX pro naprosté začátečníky. Skutečně každý nezkušený programátor si nyní může napsat nějakou aplikaci pod DirectX, aniž by kdy napsal jediný řádek v C++. Seriál byl původně psán pro GameCode, ale vzhledem k přístupu administrátorů k redaktorům (a zrušení webu) jej budu postupně přesunovat sem. Doufám, že ho oceníte tak, jako dříve čtenáři GameCode.

Delphi - 9. lekce

Konečně je tu nová lekce. Povíme si o docela užitečné věci. Konkrétně o vlastních datových typech. Možná to zní složitě, když si řeknete, že budete vytvářet datové typy, které jste sami vytvořili, ale věřte mi, je to jednoduché.

Delphi - 8. lekce

V předchozích lekcích jsme si již něco ukázali, i když toho máme ještě spoustu před sebou. Ukážeme si, co bychom již měli být schopni vytvořit. Vytvoříme spolu takovou jednoduchou hru, na které si zopakujeme naše znalosti a samozřejmě si je i rozšíříme.

Delphi - 5. lekce

V této lekci si povíme něco o velmi užitečných věcech a to řídících strukturách.

Delphi - 3. lekce

Tahle kapitola by měla být trochu delší než zatím byli ty ostatní. Povíme si něco o proměnných a konstantách.

Delphi - 2. lekce

Konečně si povíme něco o samotném psaní kódu a o tom, jak vlastně vypadá program vytvořený v Delphi…

Delphi - 1. lekce

V této lekci pozdravíme svět. A kdo nemá svět rád, může pozdravit svůj život:)

Delphi - 0. lekce

Hodně lidí Delphi odsuzuje a tvrdí, že je zbytečné se je učit, protože C++ je daleko lepší. Je pravda, že C++ má daleko víc možností a je rozsáhlejší, ale taky těžší. Pokud chcete…

Výsledky 31-50 z celkem 50 nalezených
  1  2  
Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032023 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý