
Vývojové diagramy – 13. díl – podprogramy
Doposud platila rovnost - co úloha, to jeden vývojový diagram. Dnešním dílem počínaje tato rovnost platit nebude, protože se naučíme využívat tzv. podprogramy, rozvětvíme si tak program na další celky.
Doposud platila rovnost - co úloha, to jeden vývojový diagram. Dnešním dílem počínaje tato rovnost platit nebude, protože se naučíme využívat tzv. podprogramy, rozvětvíme si tak program na další celky.
„Od myšlenky až po zhmotnění“. Tvorba CID má pět fází, v tomto článku se budeme věnovat třetí fázi, kdy už se nám při budování značky objevují první vizuální výsledky. Dozvíte se, že na názvu záleží, proč používat myšlenkové mapy a že bez potu a dřiny to nepůjde.
V tomto díle zakončíme cykly s podmínkou na začátku a s podmínkou na konci složitějšími úlohami. Budeme v nich kombinovat různé typy cyklů.
V tomto díle kurzu o fyzice se chci věnovat tomu, co by člověk měl znát, než se začne fyzikou jako takovou zabývat. V článku najdete povídání o fyzikálních veličinách a jednotkách, něco o matematickém aparátu, kterým byste měli disponovat pro zvládnutí kurzu, a poté nějaké matematické příklady, abyste si ověřili, zda to zvládnete.
Ještě než jsme spustili naši novou verzi webu, proběhla akce Hledám Auroru, která měla za cíl jediné: dostat se do dalšího levelu. Jednotlivé úrovně nebyly na první pohled vidět a pro postup bylo třeba najít skrytý kód. Kolik lidí se zúčastnilo, jak řešili a jaké bylo řešení všech levelů?
V dnešním díle si ukážeme příklad, který vyřešíme pomocí všech tří typů cyklů. Dále si ukážeme typ úlohy, pro kterou je vhodnější použití cyklu s podmínkou na začátku. A nezapomene na příklad se zadáním PINu do mobilu.
Manager Expo, to jsou dvě konference v jedné: marketing na sociálních sítích a Time Management. Celkem tři dny ‒ 36 přednášek, 4 workshopy, 2 panelové diskuze a nechybí ani raut nebo networking. A je toho mnohem více.
Zbývají dva týdny do začátku tolik diskutované konference WebExpo, vstupenky lze však koupit už jen do neděle. Pokud ještě nejste rozhodnutí, zdali se na WebExpo vydat, nabízím přehled hlavních lákadel, zajímavých řečníků, témat a vůbec všeho, na co se můžeme v letošním ročníku těšit.
Doposud jsme se zabývali cykly, u nichž byl přesně dán počet opakování. Rozměry nebo rozsahy pro ně bývají dobře známy. Existují ale případy cyklů, kdy nevíme, kolik opakování budeme muset projít, abychom se dobrali cíle. O těch je tento díl seriálu.
Letošní léto nebylo nijak horké a to se projevilo i na zvýšeném zájmu o online hry. Raketka.cz, která nabízí stovky online her pro zábavu, sestavila žebříček pěti nejžhavějších her letošního léta.
„Naučte se říkat, kolik za to chcete“. Jak na to a další rady a tipy naleznete v novém dílu našeho seriálu o tvorbě vizuálního stylu od A do Z.
Od 22. září máte jedinečnou příležitost zúčastnit se roadshow, která se věnuje HTML5 a za cíl si klade seznámit vývojáře s novinkami, které nabízí. Konat se bude v několika zemích Evropy, mimo jiné v České republice i na Slovensku.
V tomto díle zakočníme téma cyklů s daným počtem opakování, probereme vnořené cykly, ukážeme si několik příkladů, kde využijeme více jak jeden cyklus, a budeme zjišťovat všechna prvočísla v daném rozsahu.
Predchádzajúca časť sa venovala stručnému opisu toho, čo budeme musieť do začiatku zaplatiť a akú formu podnikania zvoliť. Keď už máme tento úvod za sebou, môžeme sa pozrieť na možnosti, kde peniaze reálne vziať.
„Na co se nezeptáte, na to nedostanete odpověď“ a „Všechno vždy včas“, i takto nějak by se dal shrnout obsah prvního navazujícího pokračování nového seriálu o kompletním procesu tvorby vizuálního stylu od výběru klienta až po spuštění nového vizuálu.
Organizátoři WebExpa připravují již 4. ročník konference pro lidi od webu – vývojáře, webdesignéry i projektanty. Letošní ročník je, zdá se, příkladem efektu motýlích křídel v kleci. Pokud vás diskuze (převážně na Twitteru) minula, nabízím rozsáhlé shrnutí, včetně názorů od našich celebrit.
V minulém díle jsme začali s cykly. V tom dnešním si ukážeme několik příkladů, kde využijeme jejich sílu.
Google mnohdy zobrazuje u běžných výsledků vyhledávání i další informace – sitelinks, jména přátel, informace ze sociálních sítí, datum vydání, hodnocení a mnoho, mnoho dalších. Na několik ukázek se teď podíváme, a to jak na aktuální, tak již historické výsledky v průběhu času.
Průvodce celým procesem tvorby vizuálního stylu od výběru klienta až po spuštění nového vizuálu. První díl s podtitulem „Jste jen tak dobří, jako jsou vaši klienti, vybírejte pečlivě“.
V době propagandy neexistovaly v Rusku jiné prostředky, jak se dostat k informacím, než noviny. Televize, rádio nebo internet, jak je známe dnes, nebyly, a proto se stala hlavním bolševickým motorem typografie (1917). V článku si ukážeme několik vybraných plakátů tehdejší doby spolu s malým výletem do historie této země.
Dnešním dílem začneme cykly. Nejprve si ukážeme, k čemu jsou dobré, a následně si vysvětlíme první typ, tj. cyklus s daným počtem opakování. A článek zakončíme krátkým příkladem.
Kdo jste se v životě setkal s jQuery, určitě znáte jeho funkce na slidování elementů – tedy .slideUp()
a .slideDown()
. Tento článek vám ukáže, jak pohybovat s bloky i do jiných směrů.
Úvodní díl nového seriálu o tématech středoškolské fyziky. Zasvěcení do historie oboru jako takového plus přehled kapitol v budoucích částech tohoto seriálu.
Závody horských kol „ITchallenge“, kterých jsme mediálním partnerem, se letos odehrají v sobotu 3. září v Kamenici u Prahy. Na letošního vítěze firemních týmů čeká navíc velmi atraktivní cena: kompletní startovné pro dvoučlenný tým na závod Cape Pioneer Trek, který se pojede v Jihoafrické republice v roce 2012.
V tomto dílu zakončíme téma podmínky složitějšími příklady, na kterých si ukážeme, že podmínek může být ve vývojové diagramu více.
Tvorba horizontální vysouvací navigace s pěknými slajdovacími efekty za použítí JavaScriptového frameworku jQuery. V návodu si projdeme vytvoření jednoduché navigace a postupně jí přidáme ještě další dvě funkce.
Mezi hlavní novinky v HTML5 patří elementy video a audio, které umožňují vkládání multimediálního obsahu na stránku, a to bez využití různých rozšíření a ovladačů, jako je dnes široce rozšířený Flash.
V minulém díle jsme si ukázali, jak se pracuje s podmínkou. Dnes si předvedeme, jak k zápisu využít relační operátory. A dále vysvětlíme, jak spojovat více podmínek pomocí spojovacích operátorů.