Příkazový řádek – Články – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Příkazový řádek – Články – Programujte.comPříkazový řádek – Články – Programujte.com

 

Obrázek ke článku Příkazová řádka - 8. lekce

Příkazová řádka - 8. lekce

Osobně si moc nedovedu představit situaci, kdy potřebujete běžně asociovat v Příkazové řádce. Takže dnešní lekce bude převážně o vysvětlení asociací a jejich provádění v Příkazové řádce i Windows.

Obrázek ke článku Příkazová řádka – 7. lekce

Příkazová řádka – 7. lekce

Co se přesně děje, když v DOSu něco napíši a dám Enter? Jak vytvořit soubor? Jak do něj něco zapsat? Tak to je část věcí, které jsou dnes na řadě.

Obrázek ke článku Příkazová řádka - 6. lekce

Příkazová řádka - 6. lekce

Dávky jsou malé programy, scripty, které provedou několik příkazů najednou. A právě dávky, batche, jsou hlavní náplní dnešní lekce.

Obrázek ke článku Příkazová řádka – 4. lekce

Příkazová řádka – 4. lekce

Začátečnické kopírování na Příkazovém řádku není věc, která je rychlejší nebo pohodlnější než v Total Commanderu. Rozhodně ale stojí za to se to naučit. Kopírovat bez myši, jen pomocí příkazů z klávesnice. Kopírovat budeme soubory i složky. Současně s tím si řekneme něco o takových divných znacích, které se někdy v názvech souborů vyskytují, jako např „*“.

Obrázek ke článku Příkazová řádka – 3. lekce

Příkazová řádka – 3. lekce

Nepoužívá se to často - spouštění Windows programů z Příkazového řádku, je to spíše takové zajímavé cvičení, které nám ale pomůže lépe pochopit, co se skrývá za důležitou a velmi využívanou systémovou proměnnou PATH. Vstupte, prosím.

Obrázek ke článku Příkazová řádka – 2. lekce

Příkazová řádka – 2. lekce

Kdo někdy dělal HTML, tak se asi dostal k termínům "absolutní a relativní cesty". V dnešním díle si ukážeme, jak se tyto používají v DOSu a jaké problémy jsou s tím spojeny. Na závěr bude rozšířený příkaz dir

Obrázek ke článku Příkazová řádka – 1. lekce

Příkazová řádka – 1. lekce

Svět Příkazového řádku na dosah ruky! Otevřte svou historii! Poznejte, co se skrývá za černou obrazovkou, ve které nefuguje myš!

Výsledky 1-8 z celkem 8 nalezených
Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý