GitMagic (6) – velmistrovství v Gitu
Kromě základních věcí se při práci s Gitem setkáte i s těmi složitějšími, méně často používanými. Tato kapitola se zabývá právě jimi. Sbírka různých tipů, které se vám mohou hodit.
Kromě základních věcí se při práci s Gitem setkáte i s těmi složitějšími, méně často používanými. Tato kapitola se zabývá právě jimi. Sbírka různých tipů, které se vám mohou hodit.
Práce s historií je díky distribuované nátuře Gitu trochu jiná než s centralizovanými systémy. Zde si ukážeme, jak s ní pracovat.
Větvení (branching) je jednou z nejmocnějších a nejméně pochopených zbraní verzovacích systémů.
Klonování je základním způsobem, jak získat v distribuovaných verzovacích systémech, mezi které Git patří, kopii souborů, které jsou v repozitáři.
Další kapitola GitMagic, tentokráte představující základy práce s Gitem jako takovým. Ideální pro ty, co se o Gitu zrovna dozvěděli nebo s ním začínají.
Vítejte u úvodního dílu seriálu GitMagic – seriálu, který vás provede některými zákoutími verzovacího systému Git.
Vítejte v pátém dílu malého seriálu o jazyku Object Pascal určeném pro začátečníky. Potřetí se budeme zabývat OOP (zkratku pro objektově orientované programování už znáte) a předchozí program výrazně vylepšíme tím, že začneme používat jednotky (knihovny) v Delphi. Přeji vám pohodu při čtení a programování :-).
Začátečníci mají často problém se správným pochopením funkce a využití klíčového slova this. Tento článek by jim mohl pomoci.
Ako iste viete, Live CD médiá vám umožnia naštartovať operačný systém priamo z CD nosiča bez inštalácie na pevný disk. Live CD sú užitočné napríklad na záchranu dát, riešenie problémov alebo ako vlastná prenosná pracovná stanica (v prípade, že nie ste zrovna na vlastnom počítači). Zatiaľ čo vo svete Linuxu sú Live CD bežným javom, nestáva sa často, že počujete o Windows Live CD. V tomto článku si ukážeme, ako je možné vytvoriť vlastné bootovatelné Windows Live CD. Pohodlne sa usaďte vo svojom kresle, zhlboka sa nadýchnite a ideme na to...
Základní kámen úrazu začínajícího kodéra či webdesignéra: jak dosáhnout toho, aby každý element měl stanovenou (a dobře vypočtenou) velikost a jak ji vůbec spočítat, aby byl daný element správně vykreslen? Víte, že na vině v chybné interpretaci box modelu je W3 konsorcium samo? Jak dosáhnout téměř stejných výsledků napříč prohlížeči?
Seznamte se s metatable – řešením pro jednoduché ukládání a vybírání strukturovaných dat v PHP napsaným v čistém PHP.
Blíží se nám druhý ročník největší odborné české konference o webových technologiích WebExpo 2009. Všichni weboví vývojáři by na ni neměli chybět, ale pozor: počet míst je omezen.
V tomto dieli sa budeme venovať vzájomnej komunikácii medzi oknami a na záver si ukážeme vytvorenie ovládacieho prvku LISTBOX. Pôvodne mal byť tento článok o niečom inom (FTP), ale presunieme si to do ďalšieho dielu.
Stručný návod, jak rychle změnit kódování souborů pomocí nástroje IConv.
Portrét tvůrce systémů TeX a Metafont a autora monografie The Art of Programming.
Jak už jste asi pochopili podle titulku článku, v tomto, již posledním, dílu se podíváme na převod Silverlight aplikace do WPF.
V tomto článku se dozvíte, jak nahrát fotografie na server pomocí ASP.NET a jak je následně zobrazit elegantním způsobem díky Highslide JS.NET.
V dnešním dílu si ukážeme pár věcí, které nám umožňují šablony ovládacích prvků.
Mozilla vydala novou verzi prohlížeče Firefox 3.
Následující mikro-článek není vlastně článkem, ale jakýmsi uvedením zdrojového kódu, který má za úkol upravovat matice zadané uživatelem. Možná si řeknete, že ve světě, kde si lze z torrentů zdarma stáhnout SW typu Matlab, je to zbytečné, ale sami uznáte, že program vytvořený pro radost někdy potěší víc než ten "poctivě" ukradený. Uvedený algoritmus navíc narozdíl od uvedeného software nevypisuje pouze výsledek, ale také postup.
Akcelerátory v Internet Exploreru 8 rozšiřují práci s webovými stránkami. Popíšeme si jejich použití, vytvoření a instalaci do prohlížeče.
Zaujímate sa o programovanie, radi by ste sa dozvedeli niečo nové alebo vás už nebaví čítať knihy a tutoriály na internete? Využite možnosť stretnúť sa s ľuďmi s podobnými zaujímali a príďte na UPJŠ na Popoludnia s informatikou!
Dnešní díl bude o použití User Controls v Silverlightu 2 v praxi – pro našeho Digg klienta vytvoříme vyskakovací okno s podrobnostmi o zápisku.
V dnešním článku se podíváme na jednoduché vytvoření vícestránkového formuláře v ASP.NET pomocí Visual Studia 2008.
V dnešním článku se podíváme na to, jak do svého objednávkového systému zaintegrujeme platbu pomocí PayPal.
Včera byla uvolněna finální verze SP1 pro databázový server SQL Server 2008. SP1 je dostupný zdarma.
RIA přináší rychlou, dynamickou interaktivitu do dříve statických webových stránek.
Doteď jsme používali pro zobrazování dat DataGrid. Co když si ale budeme se vzhledem výpisu trochu pohrát? Tento díl bude hlavně o možnostech ListBoxu v Silverlightu.
Všem vývojářům a webovým designérům poskytuje Microsoft velké množství nástrojů a informací zcela zdarma. Mimo vlastní produkty podporuje aplikace třetích stran. Příkladem je právě ukončená soutěž Ukaž, co v tobě je!. Účastnilo se jí 300 studentů, IT nadšenců, webových designérů i profesionálních vývojářů a nikdo neprohrál. Nemuseli nic kupovat ani objednávat, nikam chodit.
Vítejte ve čtvrtém dílu malého seriálu o jazyku Object Pascal určeném pro začátečníky. V tomto dílu budeme pokračovat v úvodu k objektově orientovanému programování (OOP), protože OOP by dnes do základů programování jistě patřit mělo. Po úvodní teorii z minulého dílu konečně dojde i na program v Pascalu. Nejdřív ale přijde opět malé opakování pojmů z minulého dílu. Další, už třetí část povídání o datových typech v Pascalu, tedy "Typy 3. část", nechám ale až na jindy. Přeji vám pohodu při čtení a práci!