Google - 20 sekund
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa301747(v=vs.71).aspx
Google - 20 sekund
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa301747(v=vs.71).aspx
Na Microsoftím fóru jsem našel tyto odkazy
Nezkoušel jsem jsem, takže nemohu ručit, ale ta komponenta vypadá seriózně a CodeProject je CodeProject
Doporučuji používt WxWidgets nebo C++/CLI, kde můžete využít i funkčnost .NET frameworku...
#4 crazy
Aha, já měl na mysli ty knihovny, ale tazatel se ptal zjevně na prostředí. Takže se omlouvám za moji nepozornost.
To, že jde v QT Createru vyvíjet i v C je jasné, jen jsem myslel, že již nebude ta možnost použití QT knihoven. Jak to tedy je ?
#2 crazy
Nechci do této diskuze moc míchat, protože C/C++ není tak úplně můj obor, ale co já vím, tak se v QT dělají GUI aplikace objektově a to by se v čistém céčku dělalo trochu špatně.
Na StackOverFlow jsem zjistil, že GTK+ by mohlo být něco pro Vás, ale musíte počítat s tím, že se mnohem více nadřete, než kdybyste programoval objektově v C++.
#9 LukoSS
Ano, to jsem trochu opomenul. V tom případě by bylo vhodnější přetypovat proměnnou a na string (a.ToString()) a potom hodnoty porovnávat.
Ale jak jsem již řekl, heslo by mělo být definované jako string, nevidím absolutně žádný důvod, proč by to mělo být číslo. Tím do značné míry také degradujete i možnosti pro bezpečnější heslo (příklad - 123456789 a 1b3D94d56qw4r - zde je rozdíl myslím dost patrný).
No, když jsem v tom, tak pokud by bylo potřeba heslo definovat jako int, pro konverzi se používá třída Convert a ta obsahuje metodu ToInt32().
int a = 1234;
if (Convert.ToInt32(tbHeslo.Text) == a)
{
// Váš kód,...
}
Šlo by to ještě taky tak, že proměnnou a přetypujete na string a porovnáte jen s tbHeslo.Text.
Jak již bylo řečeno. TextLength vrací délku řetězce, takže použijte vlastnost Text, která vrací obsah textového pole. Další věcí je, že pokud to z nějakého důvodu opravdu nepotřebujete, proměnnou pro heslo definujte jako string (textový řetězec) a nemusíte vůbec řešit nějaké přetypovávání, protože porovnáváte dva stejné datové typy.
string a = "1234";
if (tbHeslo.Text == a)
{
// Váš kód,...
}
Dobrý podvečer,
nejsem v oblasti elektrotechniky úplně znalý, takže mě prosím nebijte za případné blbě položené dotazy.
Z notebooku jsem vykuchal 80GH 2,5" HD, kterej bych chtěl připojit jako externí disk k druhému notebooku. Prý by měl jít napájet přímo z USB 2.0, takže potřebuji jen převodník z IDE na USB 2.0. Nechce se mi do toho ale házet větší peníze, protože je to jen takový pokus. Byl bych vděčný za veškeré náměty, jak můj problém zpracovat (jinak) a popřípadě nějaké odkazy na konkrétní zboží.
Díky moc předem !
Dobrý večer,
s čím bych potřeboval pomoc je asi evidentní z názvu tohoto postu (tedy alespoň doufám). Zatím my šlo o to rozsvítit jednoduchou diodu. Využil jsem knihovnu inpout32.dll, ovšem Visual Studio mi pořád vyhazuje chybovou hlášku - V externí součásti došlo k výjimce. Pokud někdo něco takového dělal, nejvíc by mě asi potěšil rovnou nějaký kus zdrojového kódu .
Vycházel jsem z článku http://www.codeproject.com/Articles/4981/I-O-Ports-Uncensored-1-Controlling-LEDs-Light-Emit.
Předem děkuji za pomoc
#19 ingiraxo
Jsem živoucí příklad toho, že lze v pohodě začít na VB a přejít na C# (teda já nejdříve začal na pascalu a až potom jsem přešel na .Net) :)
Visual Basic je jistojistě pro začátečníka ta nejpřijatelnější volba. Pokud se člověk naučí VB a pracuje s ním, není opravdu žádný problém přijít na C#. Člověk už zná třídy v .Netu a zapamatovat si, že mám psát středníky a složené závorky, to snad nebude problém ;)
Jinak obrovská podpora C# je v dnešní době samozřejmá, protože je to primární jazyk .Netu. Proto vzniká více a více materálů, což jen dobře. Ovšem že by se na VB zapomělo, či že je to minulost, je holí nesmysl. VB se stále hojně používá třeba na poli zakázkového vývoje, ve firmách a obecně ...
#15 stif
Ano, jako kniha pro začátečníky je nejspíše uspůsobena tak, že ukazuje buď vůvoj konzolových anebo Winforms aplikací, protože je to do začátku nejčastější. Nejdříve se pořádně nauč ten Visual Basic, aby ses v dalším studiu nestrácel.
Nepreferuji přímo učení z knih, ale na internetu určitě najdeš spoustu návodů. Kupříkladu na tom webu, co jsem ti poslal vychází seriál článků o základech WPF, ale je to vyloženě o WPF. Seriál bohužel ukazuje kód v C#, ale tam jde stejně jen o XAML a ty nové třídy a vlastnosti...
Zde jen takové srovnání od pana Linharta, které podle mě teda, jak již článek napovídá, není moc objektivní, spíše se snaží nadnést VB.NET, ovšem stojí za přečtení :
http://vbnet.cz/blog-clanek--420-proc_je_visual_basic_lepsi_nez_c_.aspx
#5 ingiraxo
Teda, používám taktéž C#, ovšem odrazovat začátečníka od Visual Basicu, hmm...
Visual Basic už jen logicky, protože má za sebou mnohem delší vývoj, než C#, by měl mít více tutoiálů a návodů. Potom syntaxe, pro začátečníka naprosto perfektní, protože se nepoužívá středník, složené závorky, klíčová slova jsou jako strojová angličtina, takže není problém se v tom vyznat a navíc má jako jazyk, prakticky stejný možnosti jako C#.
Sice zatím není přímá podpora pro XNA, ale jinak WPF, Winforms a další můžeš programovat stejně jako s C#. Pokud má knížku o VB, šel bych do něj !
V C# je v dnešní době nejrozumnější asi XNA. Dříve se používalo Managed DirectX C#, ale pro to již dnes není podpora. Potom samozřejmě existují ještě překladače pro OpenGL apod., ovšem pro začátek je docela vhodné právě XNA.
Zde na webu sice je jakýsi náznak seriálu o XNA - http://programujte.com/clanky/28-xna/, ovšem mám dojem, že není dokončení a ve vašem případě tam hlavně není nic o 3D. Pokud Vám nesejde na tom, jestli text bude v AJ, tak stačí použít google a seriálů najdete, že nebudete vědět, který vybrat !
Tady nějaké odkazy, co jsem našel :
Osobně se musím přiznat, že v Delphi se moc nepohybuji, ovšem co jsem přečetl, tak ano Lazarus je vývojové prostředí pro Pascal a Object Pascal. Také čtu, že v něm lze vývíjet aplikace pro různé platformy a to prostředí je velmi podobné Delphi.
Ovšem tyto informace jsem získal pouze na internetu, žádné praktické zkušenosti nemám, kdyžtak mrkněte do nějaké jejich dokumentace apod...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Delphi - i když ne vždy je Wikipedie ten nejlepší zdroj informací, prvních pár slov mluví za vše
#1 Tomas.P
Nedovolím si tvrdit, že bych Vám nějak profesionálně dokázal poradit, protože u měl byl vrcholným programem u těchto potvor, rosvícení 7-segmentovky. Ovšem i pro další, kdo by Vám chtěli pomoci - moc jsem nepochopil, co vlastně potřebujeme , nebo je za problém.
Napište, co přesně potřebujete !
Zrovna si nevzpomínám, jestli má Picturebox nějakou vlastnost, či metodu na překrývání jednotlivých pictureboxů(jako, že teřba první nastavíte určitou prioritu a dalšímu jinou nižší, apod.). Ovšem, když nejprve vytvoříte to vaše pole a až potom objekt, s kterým budete pohybovat, logicky by asi druhý picturebox měl být nahoře.
Ještě se mrknu do dokumentace a potom napíše...
Aha. No, víte co bych Vám poradil? Pokud vyloženě potřebujete pohybovat jen s tímto jedním obrázkem, vytvořte si pro něj nový PictureBox, v kódu si pak můžete popř. měnit obrázek, který bude vykreslovat. A potom budeme s tímto obrázkem manipulovat prostřednictvím celého Pictureboxu. De facto tedy budete nastavovat souřadnice té komponentě PictureBox. Ovšem je to závislé na tom, co přesně od aplikace vyžadujete.
Tu metodu "Delej" jste psal sám ? Pokud ano, může být chyba zde.Dále zkuste v kódu po přečtení všech řádků ze souboru, otestovat, zde jsou v kolekci vůbec nějaké údaje.
Můžu se zeptat, co přesně děláte za aplikaci ? Třeba bych Vám byl potom schopen více pomoci, popř. navrhout alternativní postup.
Zcela bohužel přesně nerozumím vašemu dotazu. Ovšem co tak vidím, tak pokud pracujete s nějakými řetězci, nejdříve (při procházení souborem) bych si získané textové sekvence seřadil do nějaké kolekce ( List<string> ...) a potom, když potřebujete nějaké metodě nutně předávat typ IEnumerator, stačí použít funkci GetEnumerator(), která list převede na IEnumerator .
Ano, je to způsobeno tím, že pokud například opravdu s objektem pohybuje a používáte metodu víš., tak se vždy vytvoří nový a nový objekt. Podívejte se na http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.windows.forms.picturebox.aspx. Na začátek metody nejdříve použijte metodu Clear ( nebo tak nějak tuším, že se jmenuje) instance _field.
EDIT :
Použijte toto :
_field.Image = null;
_field.Invalidate();
#42 ninja řízek
Že máš zkušenosti s 3D prostředím nemusí akutně znamenat, že by byla reálná šance takové prostředí vytvořit. Stejně tak, vyvinout skriptovací jazyk taky není práce na odpoledne .
Bohužel netuším, kolik je Ti let, nebo kdo jsi, ale pokud jsi začátečník a chceš se učit programovat, tak v tom samozřejmě pokračuj, ale vzal sis na začátek opravdu velké sousto !
Pokud máš zájem vyloženě jen o ten program, tak dej zakázku nějaké týmu programátorů, aby Ti program vytvořili. Ovšem počítej s tím, že čas takové týmu (popř. společnosti, firmy) je drahý...
Tomáš Herceg sepsal pár článků o programování jednoduchých her s pomoci GDI+, myslím, že by to mohlo pomoci - http://vbnet.cz/clanek--10-programujeme_hry_dil_1_hungry_snake_1.aspx .
Zkuste se pohledat v dokumentaci a nebo pomocí strejdy Google omrknout nějaká fóra typu http://stackoverflow.com. Jinak takovéto chyby, kdy v jeden den něco funguje a v druhý ne, jsou naprosto "parádní", protože kde potom má člověk hledat chybu, že ?
Možná zkuste mrknout přímo do dokumentace. Tady toto by mohlo pomoci - http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms178195.aspx
Úplně nejjednodušší by bylo ukládat informace do databáze. Pokud ovšem trváte na tom, že se vše bude ukládat do textového souboru, potom by bylo moudré si nejprve veškeré informace setřídit např. do kolekcí a s nimi budete potom schopen pohodlně operovat, např. (ve vašem případě) vyhledávat záznamy podle zadaného textového řetězce.