Názory ke článku AVR – přerušení
Pěkný článek. Jen škoda, že nejsou důkladně popsány všechny bity SFR regisrtrů pro obsluhu přerušení. Už jsem se těšil, že to nebudu muset překládat sám:-(
Bohuzel rozsahlejsi teoretické dily nepisu kvuli negativnim ohlasum. Vetsine ctenaru teorie nepripada dulezita. Abys to nemusel prekladat doporujuci knihu od Davida Matouska Prace s mirokontrolery AVR (ATMEGA16)
Já osobně bych se na knížky pana Matouška vykašlal, protože jsou to v podstatě jenom překlady datasheetů (za tyt prachy si to radší přeložím sám) + nějaké příklady a konstrukce, které jsou dost složíté a neohrabané (konstrukce) nebo je lze najít na internetu (příklady). To je můj osobní názor, vím že každý začátek je těžký, ale dát za knížku 500 Kč a potom zjistit, že je to všechno na netu, tak na to teda nejsem.
21. 11. 2006
Zdravim Vas. Chcel by som sa naucit robit prerusenia no nepochopil som to s tym .org Nemohol by si mi to nejak blizsie vysvetlit? Aky je tam syntax a pod. Dikes. Programujem v assambleri ATtiny2313
.ORG je direktiva překladače, která zajistí to, že kód uvedený za touto direktivou bude v paměti programu na té adrese, která je direktivou uvedena.
21. 1. 2007
V manuálech obvodů ATmega je uvedeno, že ten pin, který se používá ke vstupu externího přerušení, má být nastaven jako výstupní. P. Matoušek ve své knize píše jako zajímavost, že to tak může být nastaveno. Co však pak zapíšu do registru PORTn? Nebo se to uvnitř při použití externího přerušení nějak nastaví samo?