Názory ke článku Tvůj notebook je také můj!
neb je fakt, že některý WiFi zařízení mají tendenci vytuhnout pokud jsou v hodně silným provozu, typicky na střeše od nějakýho vysokýho baráku. To, že to vytuhne ale nemusí znamenat, že se to dá napadnout, to jenom znamená, že se tam děje něco divnýho, což ale není zrovna moc uklidňující. Každý zařízení ovšem blbne jinak. Kupříkladu AP založený na Atmel chipsetech obvykle nesnáší komunikaci na ethernetovým portu, která není určena pro ně. Občas se tam něco stane a přestanou předávat data, leč přes SNMP je lze resetovat z obou stran, což je na tom asi nejzajimavější. Kupodivu je to odolné na hustý provoz.
Většina výtuhu, co jsem zažil, bohužel nebyla ani tak způsobena softwarově, jako spíš zdrojem. Konkrétně teda u APček. Příkon AP je značný, navíc se skokově mění a ty zdroje, co k tomu dodávají, na toto nejsou stavěný a skáče jim napětí. Že pak proc vytuhne není až tak záhadnej jev.
Jde o to, co se s napájením děje v noteboocích a podobnejch věcech, když ty AP vysílají. Lidi, co to navrhujou, se sice vyznají ve výpočetní technice, ale bohužel mnohdy ne ve vysílací technice a pokud začne někde vevnitř skákat napětí na nějakým periferním obvodu, tak nějakej zátuh je v podstatě problematickej. Zajimavý je, že problémy s napájením jsem řešil i v PCMCIA WiFi síťárně, problém ovšem nebyl ani tak ve zdroji, jako spíš v anténě, neb není-li anténa přizpůsobená, tečou mnohdy do koncového stupně větší proudy, než by měly.Tohle je sice malej výkon, ale ty konce jsou též stavěný na malej výkon, čili to není až tak nezajimavý, jak by se zdálo.