Názory ke článku Praktická úloha I
<Chtěl bych vás na závěr požádat o malé hlasování v <komentářích pod článkem. Mám mnoho ohlasů, že byste raději <chtěli příklady v C psané v jiném (freeware) kompilátoru. <Napadá mě WinAVR. Žádám vás proto o vyjádření.
freeware kompilator by bol lepsi, aspon by som vedel vyuzit pamet mikrochipu( ked dobre viem tak ma 16KB a ten doteraz pouzivany kompilator mohol spravyt len 2KB, a nie je cracknuty;-) alebo kupeny)
Z freeware kompilátorů jsem se rozhodl pro GCC, proto další díl už bude napsn v AVR studiu a právě s tímto kompilátorem
24. 3. 2007
IMO jestli to ma byt pro zacatecniky, tak by bylo dost vhodne zminit frekvenci oscilatoru te atmegy16. Pak by se nekdo mohl divit, kdyz si tam da zrovna jiny krystal nez 8Mhz, ze mu to nebezi 9k6 ;-)
nebo rovnou pouzit v kodu neco na zpusob tohoto:
UBRR = FOSC / (16 * BAUD) - 1;
Kdo čte pravidelně ví... Na 8 Mhz se tu dělá už od začátku. Vyjjímkou jsou nejnovější díly, které jsou už dělány na vývojových deskách PK-DESIGN, kde se využívá krystal 17,745 MHz
Pokud se časy nezměnily, tak v mojí desce od PKDesignu je krystal 14.7456MHz a nemyslím, že by to Ing Mikšánek měnil, protože pro tenhle krystal pěkně vychází hodnoty UBRR.
Zdravim Ondrej...
chcel by som velmi podakovat za tento serial ktory pises ... je velmi uzitocny najma pre elektrotechnikou ( ako som ja ) co sa programovaniu nejak nevenovali, ale chapu ale vedia narabat s HW a teraz by sa chceli naucit programovat hardwerove aplikacie.
Takychto podrobnych a vhodnych vyucbovych serialov na zacatie vseobecneho programovania ( odrazovy mostik pre mnoho projektov ) je v cestine alebo v slovencine velmi malo.
Len jedno mi chyba ...
...nevyznam sa a ani nemam v umysle programovat v ASM a i ked z casti chapem tu prilozene ASM programy , nevedel by som ich s istotou prepisat do C++.
A tak by som chcel poprosit ci by sa nedal kazdy programik, ktory pises v ASM ( aspon tie zlozitejsie ) ,prepisat i do C kodu .. alebo aj naopak ( mozno mi to pomoze k lepsiemu pochopeniu ASM a budem schopny potom i ja prepisovat C++ do ASMa naopak).
Velmi budem vdacny ...
Drz sa a vela zdaru pri dalsich dieloch AVR serialu ;)
KAM:O) ;)
PS:
<<Chtěl bych vás na závěr požádat o malé hlasování v komentářích pod článkem. Mám mnoho ohlasů, že byste raději chtěli příklady v C psané v jiném (freeware) kompilátoru. Napadá mě WinAVR. Žádám vás proto o vyjádření.>>
>>>MNE BY PLNE VYHOVOVAL TEN WinAVR ,ale nic prozatim nemam ani proti CV AVR ... hlavne necht je vsetko psany okrem ASM i v C... Dakujem
Díky, každé uznání mě velmi těší. Učitě se pokusím udělat od každého programu verzi pro ASM a C. Je fakt, že Assembler spoustě lidí dělá problémy jen pro to, že to není v češtině, nebo slovenčtině (ono je to nakonec jedno :-) pořádně vysvětleno. Pravděpodobně napíšu několik dílů o assembleru. Je fakt, že spousta lidí si myslím, že jim k ničemu není, ale pro pochopení funkce procesoru to je to nejlepší. Každopádně slibuju, že se pokusím dávat sem jak verze v C tak i ASM.
28. 4. 2007
Diky za tenhle serial. Je opravdu sqely pro zacatecnika. Zacinam s AVR i C. Uvital bych kombinaci Eclipse a Gcc
2. 4. 2008
Díky vašim článkům jsem se dostal do problematiky programování AVR.Jižo dpočátku jsem se chtěl naučitv GNU AVR, ale použivání příkazového řádku, makefile atd byl pro mě nepřekonatelný problém. Nyní jsem si stáhl nové AVR Studio a zjistil jsem, že s pluginem WinAVR se dá plnohodnotně použít jazyk C.
Jenže veškerá dokumentace je v angličtině, žádnou knihu věnující se WinAVR jsem nenašel. Tímto bych se přimlouval za výměnu článků pro CodeVisionAVR a přešel bych na AVR Sudio + WinAVR.
Pokud se rozhodnete pro WinAVR, tak to bude SUPER! Díky moc, Vaše práce se mi moc líbí.
5. 5. 2016
#12 Durmitor
I já za sebe děkuji za příklady v C, v Atmega začínám a rozhodoval jsem se mez CV a WinAVR (Atmel),dělalo mi problém odlišná syntaxe GCC,ještě jednou díky za Vaši práci.