Názory ke článku Lisp - starověký kód
Je to moc zajímavej jazyk, ale při pohledu na něj nechápu, proč se C (C++, C#, JAVA, atd.) programátorům říká závorkaři.
Lisp jsem měl i na Atárku, ale nikdy jsem nesehnal dokumentaci. :-(
Teď je k vidění jako součást Auto Cadu.
9. 2. 2007
Jedou dva policajti v autě a ten co řídí povídá druhému: "Ty hele, podívej se jestli nám bliká maják." Druhý se vykloní z okýnka a říká "Bliká, nebliká, bliká, nebliká..."
Reakce policajta, na tento vtip: "Ale to není možný! My na to v tom autě máme kontrolku."
Aneb chápu, že's to myslel jako vtip, ale stejně ti odpovím.
Předchůdci jmenovaných jazyků používali k zápisu struktury kódu klíčová slova [i]begin[/i] a [i]end[/i], případně se vůbec nejednalo u strukturované programování. Tehdejší programátoři si tedy museli dělat srandu z nově příchozí syntaxe { a }. No a zůstalo to až dodnes.
Ahoj, jen jsem chtel rict, ze programovaci jazyk Lisp, nebo lepe Common Lisp je podle me jeden z nejmocnejsich nastroju pro programatora. Znam C++, znam Javu, PHP, chci se kouknout na C# a SmallTalk, ale jediny, na co nedam dopustit je Common Lisp. Je to jazyk, ve kterym lze udelat naprosto vsechno a mnohem jednoduseji, nez napriklad v C++. Delam v nem asi dva roky a myslim, ze je to vitecny jazyk, na kterem si lze vyzkouset spoustu algoritmu a to mnohem jednoduseji, nez kdekoli jinde. Lze si v nem, nebo spise v CLOSu, coz je objektovy system pro CommonLisp, vyzkouset objektove programovani, lze si v nem vyzkouset funkcionalni programovani a zdaleka nejen to... Chtel bych tu o prazdninach zkusit udelat nejakej kurzik, aby se vice lidi seznamilo s Common Lispem. Tak uvidime, jak mi vyjde cas a jestli mi to admin dovoli ;).
jo, taky sem to zkoušel, a není to špatný... ale na python nedám dopustit;)