Názory ke článku Velký test free webhostingů – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Velký test free webhostingů – Programujte.comNázory ke článku Velký test free webhostingů – Programujte.com

 

Názory ke článku Velký test free webhostingů

Phoenix   NOVÝ
4. 2. 2007

Tento článek se mi líbí, je v něm shrnuto vše, co by měl vědět člověk, který si chce dát web na freehosting

JMM   NOVÝ
4. 2. 2007

moc pěkný článek, nevím co víc bych měl dodat

djanosik   NOVÝ
4. 2. 2007

S tím v zásadě souhlasím, ale mohlo se tu objevit více freehostingů a nejen českých.

Frosty   NOVÝ
4. 2. 2007

Myslím, že článek se hodně povedl, podané informace jsou opravdu rozsáhlé. Zdeny, gratuluji. A taky jsem měl co dělat, abych ten článek celý zkontroloval, jsi mi teda zavařil :). Ale dobrý ;)

Zdeny, autor článku   NOVÝ
4. 2. 2007

Ve světě se vyskytují desítky free webhostingů (které za něco stojí). Bylo by tedy třeba naprostou většinu z nich projít (ne-li všechny) a ty "relativně" nejlepší zařadit do podrobného testu. A jak asi uznáš, je to velmi časově náročné.

Zdeny, autor článku   NOVÝ
4. 2. 2007

Ještě jednou díky za rychlé vydání.

olgo   NOVÝ
4. 2. 2007

gratulujem naozaj vycerpavajuce.
trochu ma sklamal nazov "velky test . . " ked boli testovane len tri hostingi.
pri reklame na hostuju mate chybu "tenká reklamní lišta o šířce 1024×768 px" tomu teda tenka nehovorim.
inak kvalitne spracovanie chcel by som mat tolko volneho casu ako autor =:-)

Fishbond   NOVÝ
4. 2. 2007

Cituji:

"Máte na výběr ze dvou reklam. První možností je tenká reklamní lišta o šířce 1024×768 px."Opravdu zajímavá velikost reklamy, nejspíše taky zavedu ;-)

Jinak článek v skutku celkem povedený.

Zdeny, autor článku   NOVÝ
4. 2. 2007

Opraveno, děkuji za upozornění. Byl to samozřejmě překlep.

Zdeny, autor článku   NOVÝ
4. 2. 2007

Opraveno. Viz. komentář výše. Děkuji.

agon   NOVÝ
4. 2. 2007

dobrý článek! tleskám

ale jinak myslím že toto je chybka:

[i] Ať v dnešní době dostanete od free webhostingu jakoukoliv doménu, vždy to znamená „nekvalitě“, protože tato adresa je zpravidla méně atraktivní.[/i]

nemá tam být náhodou nekvalitně

Zdeny, autor článku   NOVÝ
4. 2. 2007

Opraveno. Děkuji.

mozek007   NOVÝ
4. 2. 2007

Bravo, opravdu nádherný přehled. Jenom bych doplnil pár svojich zkušeností. Webzdarma - nikdy, administrátoři jsou lamy. Problémy se zabezpečením webových stránek. Kdo se zajímá o bezpečnost, jistě ví o exploidu z nedávné doby, který umožňoval hacknout KAZDY web na wz.
ic.cz - věčně nedostupný http://mozektevidi.net/?clanek=webhosting-internet-centrum i já na něm hostoval skoro rok. Administrátoři se snaží jak můžou, poradí mi, jen ten hardware prostě nestíhá. Davají dost prostoru, php, mysql samozřemostí.
Teď hostuji u savany a jsem spokojen http://mozektevidi.net/?clanek=vyber-hostingu

Zdeny, autor článku   NOVÝ
4. 2. 2007

Děkuji.

Savana ale není free webhosting.

mozek007   NOVÝ
4. 2. 2007

To jsem také neřekl, jen že po zkušenosti s webhostingama jsem přešel na placený. viz výše (dostupnost, bezpečnost)

Zdeny, autor článku   NOVÝ
4. 2. 2007

Jasně, já jenom upozornil, aby nedošlo k záměně pojmů. Jinak se Savanou souhlasím.

mik2   NOVÝ
4. 2. 2007

Co dodat. Skvělej článek a obdivuju autora, protože nad timle musel strávit mládí :-D

survik1   NOVÝ
4. 2. 2007

Zdeny, musím říct, že to předčilo moje očekávání. Prostě super ;)

Honzy   NOVÝ
4. 2. 2007

u hostuju je lista plne CSS stylovatelna.

ps2console   NOVÝ
4. 2. 2007

tesim sa, ze tu niekto take dal, len skoda, ze ste testovali len 3 hostingy

Zdeny, autor článku   NOVÝ
4. 2. 2007

To je možné, a co jako?
Hostuju nikde o možnosti vlastního stylování neinformuje. Naopak upozorňuje v pravidlech:

Objednatel nesmí reklamní kód poskytovatele nijak upravovat.

MI@SO   NOVÝ
4. 2. 2007

Dobrý článok ale možno by bol užitočnejší keby tu bolo viac freehostingov a tieto 3 by nemuseli byť rozobrané až tak podrobne.
Alebo úplne ideálne by bol keby sa za niejaký čas objavil článok s názvom Velký test free webhostingů díl 2. a v ňom by bola ďalšia trojica freehostingov.

Zdeny, autor článku   NOVÝ
4. 2. 2007

...by bol užitočnejší keby tu bolo viac freehostingov a tieto 3 by nemuseli byť rozobrané až tak podrobne.Upřednostňuji kvalitu před kvantitou.

Zdeny, autor článku   NOVÝ
4. 2. 2007

Konzultoval jsem to s technickou podporou Hostuju, a stylovat skutečně lze. V článku jsem to již opravil, ale nic se nemění na tom, že tato informace na oficiálních stránkách Hostuju chybí.

Peter2   NOVÝ
4. 2. 2007

Perfektný článok...

mstarman   NOVÝ
4. 2. 2007

very good článek. jen tak dál. opravdu se povedl.

D1ce   NOVÝ
4. 2. 2007

Nevíte někdo náhodou, kdy už bude slibovaný Python na ic.cz podporován? Jinak děkuji moc za velmi pěkný a přínosný článek pro ty, co to ještě nezkusili. :)

Honza   NOVÝ
4. 2. 2007

Nechápu hodnocení za kategorii "Jak umístím soubory na server?"! Ať se dívám jak se dívám, napadají mne 2 možná hodnocení:

1. Internet Centrum
2. Web Zdarma
3. Hostuju

nebo

1. Internet Centrum
2. Web Zdarma + Hostuju

Ale rozhodně ne uvedené.

Argument uvedený u zdůvodnění hodnocení nedává smysl - tato kategorie je hodnocena podle kritéria pro sekce "Jaký webový prostor webhostingy nabízí?"

Zdeny, autor článku   NOVÝ
4. 2. 2007

Děkuji za konstruktivní komentář. V této kategorii za daných okolností není možné říci, který je lepší, proto jsem přistoupil k možnosti umístění dvou hostingů na stejné příčce.

...Internet Centrum velikost uploadovaného souboru omezuje, ale poskytuje vyšší formu zabezpečení – šifrovaným přenosem. Pokud tedy velikost uploadovaného souboru má pro vás největší význam, volba je jasná.Velikost webového prostoru s možností uploadu částečně souvisí, takže není možné jej od sebe jednoznačně oddělit.

Berte to z pohledu, buď možnost nahrát extrémní 1GB soubor, anebo možnost přistupovat přes šifrované FTP. WZ bohužel kompromisem není (nemá FTPs). Hlavním měřítkem je bezpečnost a velikost. Proto je na prvním místě IC+Hostuju.


radovan kaluža   NOVÝ
5. 2. 2007

Projekt hostuju.cz považuji za nejlepší nabídku z uvedených http://radovan.bloger.cz/nejlepsi-freehosting , avšak je to jenom freehosting, který musí něco dotovat, to něco se jmenuje http://banan.cz/ :-)

Filco   NOVÝ
5. 2. 2007

A to na tom snad něco mění? To, co je napsáno na hlavních stránkách si umím přečíst také a nepotřebuji k tomu takovýto článek. Ten měl spočívat právě v otestování toho, co se obyčejně nikde neuvádí.

Filco   NOVÝ
5. 2. 2007

No právě, jenže se to nepovedlo. Jak jsem psal výše. K čemu mi je, že znám pár freehostingů, které jsou asi náhodně vybrané a informace o nich jsou nejčastěji přebrané z hlavních stránek bez nějaké další úpravy.

Kdyby byly alespoň trošku zhodnoceny české freehostingy, ale to je asi nad tvou úroveň.

Krtek   NOVÝ
5. 2. 2007

Na IC je podpora přez ICQ, dokonce je častější než přez forum.nebo mail, na foru má BAZ, Karabina, Kraja, Ivory ICQ, na které se dají kontaktovat, i mě a to jsem jen uživatel se občas někdo ozve o pomoc

Zdeny, autor článku   NOVÝ
5. 2. 2007

Ano, o těchto lidech vím, ale nedá se to považovat za "oficiální" podporu, když není uvedena přímo v kontaktech. Např. na Web Zdarma je také spousta ochotných lidí (jmenovitě Thalia, Tomík, aj.), kteří by zajisté po ICQ pomohli...

Zdeny, autor článku   NOVÝ
5. 2. 2007

Pokud se ti článek nelíbí, tak mě to hluboce mrzí. Nezbývá mi, než ti doporučit, pokud jsi tak doposud neučinil, aby sis našel článek jiný a lepší (marná snaha, na českém internetu nic podobného neexistuje), který naplní tvá očekávání.

K čemu mi je, že znám pár freehostingů, které jsou asi náhodně vybranéJak je psáno v článku, jedná se o nejznámější free webhostingy. Navíc předpokládám, že ty jsi [i]velký[/i] profesionál, takže by tě nedokázal uspokojit ani ten nejkomplexnější přehled.

jsou nejčastěji přebrané z hlavních stránek bez nějaké další úpravyAno, pochopitelně některé věci jsou webhostingy uváděny. Nechápu tedy, proč bych je neměl využít. To si mám snad nějaké údaje [i]vymyslet[/i]? A navíc, mnoho údajů není vůbec uváděno. Příkladem za všechny může být absence zálohování dat WZ, na rozdíl od IC, které zálohuje v jiné serverovně, než jsou umístěny hlavní servery.

Kdyby byly alespoň trošku zhodnoceny české freehostingy, ale to je asi nad tvou úroveň.Udělal bys lepší? Můžeš, nic ti nebrání. Třeba budeš mít tolik spokojených čtenářů, jak tento článek.

Zdeny, autor článku   NOVÝ
5. 2. 2007

Viz. reakce na tvůj druhý komentář.

tom*p   NOVÝ
5. 2. 2007

které další freehostingy za něco stojí?

Zdeny, autor článku   NOVÝ
5. 2. 2007

Nevím. Jak jsem psal výše, hostingy ve světě nebyly předmětem testování.

ShaiMagal   NOVÝ
5. 2. 2007

pekne

Non_E   NOVÝ
11. 2. 2007

Článek obsahuje několik chyb: wz nemá mysql 4x, ale MySQL 5.0.27. Stačí se podívat do phpmyadmina. Za druhé wz podporuje šifrované ftp (ne, nemyslím jen safetp), ale i ftps.

Autor článku se podle mě u wz.cz nedostal přes hlavní stránku webu a phpinfo(), což je poněkud smutné (no a jestli se wz.cz zabýval hlouběji, jako že se mýlit můžu, tak se předvedl ještě míň).

Kdo na wz také hostuje nebo občas přečte fóra, tak velmi brzo zjistí, že problémy s reklamním bannerem mají většinou lamky, zatímco zkušenější někdy zápasí s reklamní lištou. Také by zjistil, že nabídka prostoru není 50/150MB, ale 50/100/150MB.

Zaujalo mě, že absence mailu u hostuju vůbec nevadí, ale alespoň základní e-mail s možností přesměrování u wz je naopak směšný. Na druhou stranu je e-mail na wz spíš v udržovacím nebo úpadkovém režimu a rozumný člověk se mu vyhne. Známe lepší freemaily :-)

Zdeny, autor článku   NOVÝ
11. 2. 2007

wz nemá mysql 4x, ale MySQL 5.0.27


Za verzi MySQL se omlouvám, dopustil jsem se chyby.

wz podporuje šifrované ftp (ne, nemyslím jen safetp), ale i ftps


Osobně se mi nepodařilo připojit na WZ přes šifrované FTP (ftps).

Zaujalo mě, že absence mailu u hostuju vůbec nevadí, ale alespoň základní e-mail s možností přesměrování u wz je naopak směšný.


Přestože slovní komentář je v tomto duchu, při hodnocení je WZ samozřejmě druhý.

Non_E   NOVÝ
14. 2. 2007

Log snad prokáže a vysvětlí :-)

[16:50:22] KFTPGrabber logger aktivován.

[16:51:28] *** Připojuji se k rada.borec.cz:21...
[16:51:29] *** Connected with server, waiting for welcome message...
[16:51:29] 220 ftp server ready
[16:51:29] AUTH TLS
[16:51:29] 234 AUTH TLS successful
[16:51:29] *** SSL negotiation successful. Connection is secured with 256 bit cipher DHE-RSA-AES256-SHA.
[16:51:29] USER rada.borec.cz
[16:51:30] 331 Password required for rada.borec.cz.
[16:51:30] PASS (hidden)
[16:51:30] 230-Last login on 2007-00-00 0:0:0 from 212.24.142.40.
[16:51:30] Quotas: using 3435.20 of 50000 KB (6.87% used)
[16:51:30] 230 Access granted for rada.borec.cz.
[16:51:30] PBSZ 0
[16:51:30] 200 PBSZ 0 successful
[16:51:30] PROT P
[16:51:30] 200 Protection set to Private
[16:51:30] SYST
[16:51:30] 215 UNIX Type: L8
[16:51:30] FEAT
[16:51:30] 211-Features:
[16:51:30] MDTM
[16:51:30] REST STREAM
[16:51:30] SIZE
[16:51:30] AUTH TLS
[16:51:30] PBSZ
[16:51:30] PROT
[16:51:30] 211 End
[16:51:30] PWD
[16:51:30] 257 "/" is current directory.
[16:51:30] *** Připojen.

krupkaj   NOVÝ
12. 3. 2007

Peknej clanek. Jediny co me chybi je udaj o dostupnosti mimo nasi republiku. wz ma s dostupnosti z venku problemy. ic je na tom z me zkusennosti lip, ale o hostuj nemam poneti.

PS: BTW mam problem se zobrazenim zdejsich komentaru na FireFoxu, jsou posunute doprava mimo clanek. IE nemam, takze nevim jak to funguje tam.

testerv3   NOVÝ
7. 4. 2007

Clanok = super
chyby = neak sa zabudlo na over.cz ...
inak fajn...

w3m   NOVÝ
29. 4. 2007

JJ pro zacatecniky je to NAPROSTO DOKONALY CLANEK ale pro ty, co o tom vetsinu vi, by se hodilo napsat treba priklady jinych webhostingu:

tři české nejznámějšími webhostingy


z toho sem pochopil, ze jich je vic.

Adam   NOVÝ
2. 3. 2008

Reagoval na komentář od uživatele tom*p :

Profitux.cz

Adam   NOVÝ
2. 3. 2008

Reagoval na komentář od uživatele tom*p :

Profitux.cz

Ivosh   NOVÝ
9. 8. 2008

Ano, vím že je to subjektivní článek, ale s tím, že webzdarma je v nabídce e-mailů směšný bych netvrdil - jako jediný nabízí totiž doménový koš!

A co se týče možnosti vypnutí/zapnutí register_globals - to jde snad všude, když je tam podopora .htaccessu, ne?

Jinak děkuji za článek - asi se podívám na to hostuju.cz, protože ic i wz mají docela často různé výpadky (třeba nefunkčnost mysql nebo css - což zde testováno nebylo)

dh   NOVÝ
23. 11. 2008

To co se v poslední době stalo na hostuju.cz s reklamou - to se snad ani nedá popsat slušnejma slovama - reklamní lišta nyní zabírá při rozumném rozlišení jednu třetinu až jednu polovinu stránky - a ještě tam musí být baner!!!!!

Vojta   NOVÝ
24. 2. 2009

Zdravím,
sice mi tenhle článek nepomohl vyřešit můj problém s hledáním lepšího webhostingu, ale to bude tím, že jsem na ic.cz a ten je tu veden jako nejlepší :smile1:
Dovolím si oponovat, Tvůj článek je nejlepší.
Gratuluju. Jen tak dál.
V.

jaja   NOVÝ
29. 1. 2011
Daniel Schejbal   NOVÝ
13. 8. 2012

Dobrý den,

přečetl jsem si Váš článek a s mnoha Vašimi postřehy souhlasím. Tímto tématem jsem se také zabýval a můj článek si můžete přečíst na webu http://www.schejbal.info

Markaos   NOVÝ
4. 9. 2012

Jenom tak mimochodem...
Nahoře u kapacity máte v tabulce u Hostuj.cz napsané 1000MB ale v článku je napsaný 1GB! Pro ty kterým to nedošlo: gigabajt má 1024MB.

Zasláno z mobilního telefonu.

Ondiii   NOVÝ
29. 3. 2014

Bezvadný článek. Asi přejdu k hostuj :). Btw: Markaos: ano máš pravdu.. ale je to celkem malá a zanedbatelná odchylka

Zasláno z mobilního telefonu.

Ondiii   NOVÝ
30. 3. 2014

Tak jsem nasel chybu: i u Hostuju je moznost vybrat si domenu tretiho radu ze seznamu. Nwm kde toto Zdenda zjistoval, ale pri registraci je to mozne. Myslim, ze je tam toho na vyber +- stejne, jko na IC

Zasláno z mobilního telefonu.

Luky   NOVÝ
5. 9. 2016

Opravdu super článek! :D

Škoda, že už nelze hlasovat… :)

Lenka   NOVÝ
23. 11. 2016

Ooo, velmi užitečný článek. Zajímá mě ale ještě jedná věc. Jde o to, že ve většině servisů, které nabízí web hosting zdarma jsou reklamy všude, proto jsou ony zdarma. Samožrejmě jsem ještě netestovala všech. Teď testuji stránky na mfirma.cz , kde jsou šablony www stránek a doménu dávají zdarma. nevím ještě jak to je u nich s editaci a s dostupem do zdrojového kódu. Máte nějaké zkušenosti?

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý