Názory ke článku Úlohy v PHP
Dávnejšie som hrával viacero webhier a k podobným záverom som dospel aj ja. Tieto pojmy v článku sa mi zdajú byť dosť komplikovane vysvetlené...
1. 9. 2008
Ještě existuje jedna možnost, kterou lze nazvat zombie. Funguje na tom principu, že čas strávený ve funkci sleep() se nepočítá do časového limitu skriptu. Takže skript provede nějakou tu úlohu, pak se uspí na určený čas a nakonec odešle nový HTTP požadavek sám na sebe (třeba přes CURL).
Je to spíš taková zajímavost, v reálu vám to bude fungovat jenom tak dlouho, dokud na to váš webhoster nepřijde. ;-) Zbytečně tím totiž držíte drahé zdroje, jako paměť nebo vlákno...
2. 9. 2008
Clanek zajimavy, nicmene jsem nepochopil, proc je pouzito OOP (ktere je pro vetsinu lidi obtizne) a PDO. Mel jsem tu cest s PDO pracovat a je to dost nespolehlivy, navic na hodne hostingach bud neni vubec podporovany nebo pouze pro SQLite (aby byla k dispozici SQLite v3).
Prijde mi to zbytecne.
2. 9. 2008
Reagoval na komentář od uživatele Lamicz :
V php je buď oop nebo bastlení. Pokud je pro někoho oop tak obtížné, že ani nepochopí uvedený příklad, tak je pro něj imho článek zbytečný.
Já mám s pdo ve firmě zatím ty nejlepší zkušenosti. Že na hostingách není není problém pdo ale hostérů - půjdu k jinému hostingu nebo se dohodnu a hosting pdo nainstaluje/přikompiluje.
Reagoval na komentář od uživatele iyo :
Díky za kritiku, příště se budu snažit o větší jednoduchost a srozumitelnost.
Reagoval na komentář od uživatele Lamicz :
proc je pouzito OOP (ktere je pro vetsinu lidi obtizne)
OOP je použito hlavně z toho důvodu, že řešení s jeho využitím je mnohem jednodušší (tedy alespoň mně se to tak zdá). Vlastně si ani neumím představit, jak bych toto řešení udělal procedurálně :o) Vždyť už jenom ty problémy s ukládáním spojení k databázi (což by se muselo nejspíše řešit přes nějakou globální proměnnou, což se mi dosti příčí s představou znovupoužitelného kódu), či vůbec špatná možnost obměny „back-endů“ k ukládání procedur. Prostě bez OOP si to moc neumím představit.
proc je pouzito … PDO
Hledal jsem něco jednoduchého, u čeho je velká možnost, že to bude zabudované přímo v PHP a zároveň, aby bylo možno to s co nejmenšími obměnami použít pro více databází. Sice jsem dotazy netestoval na ničem jiném než MySQL, ale věřím, že když se jedná o takové jednoduché SELECTy a UPDATEy, neměl by být žádný větší problém. PDO moc nepoužívám, tudíž s ním nemám moc zkušeností, ale nějakou tu základní abstrakci poskytuje a to si myslím do příkladů použití stačí. Navíc, dá se vytvořit úplně jiný TaskStorageWrapper, PDO je použito jen v příkladech jako důkaz toho „jo, tohle funguje“.
5. 9. 2008
To takto osetrovat navratove hodnoty funkci, jako je mj. mkdir(), ty vypatlany script kiddie?
[editace]Editoval bukaj: Jednou to stačí.[/editace]
Reagoval na komentář od uživatele ... :
Děkuji za velice hodnotný příspěvěk :o) A nelze říci nic jiného než, že tohle jsou ukázkové příklady. Při reálném nasazení by bylo samozřejmě potřeba ošetřovat i návratovou hodnotu mkdir().
PS. Je slušností se podepsat. Pokud se nepodepíšeš, něco to o tobě svědčí. Jestli si prostě jen potřebuješ kopnout, najdi si jiný server.
8. 9. 2008
No, tak jsem PDO opet otestoval a musim uznat, ze se uz chova korektne, problem byl asi pouze v zacatcich PHP 5 (ono tam tech problemu bylo vicero :)) Takze timto stahuji sve vytky.
17. 9. 2008
Pěkný článek. Jen se chci zeptat - při čtení komenářů jsem narazil na pojem Taskstoragewrapper. Neznal jsem ho a tak jsem ho zadal do googlu. Vyhodilo to jen tenhle článek. Nikde jinde na internetu o tom není ani slovo. Kde jsi to prosím tě vzal :-o ? A co to je?
Reagoval na komentář od uživatele TSW :
Stáhni si zdrojové kódy, projdi si je a pochopíš :o)