Názory ke článku WordBot - jak a proč jsem udělal webovou aplikaci pro snažší učení cizích jazyků – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku WordBot - jak a proč jsem udělal webovou aplikaci pro snažší učení cizích jazyků – Programujte.comNázory ke článku WordBot - jak a proč jsem udělal webovou aplikaci pro snažší učení cizích jazyků – Programujte.com

 

Názory ke článku WordBot - jak a proč jsem udělal webovou aplikaci pro snažší učení cizích jazyků

yetty   NOVÝ
5. 10. 2011     web     twitter

Pěkné! Kdysi jsem si chtěl také něco takového pro vlastní potřebu napsat, ale nezbyl na to čas.

Jen jeden návrh na vylepšení bych měl. Učím se francouzsky a tam není problém o speciální diakritiku (ó, ç, ?, ?...) Mám problém s psaním těchto slov na počítači - přepínat na francouzskou klávesnici se mi nechce, často to ani nejde (např. ve škole). Hodilo by se mít zabudovanou softwarovou klávesnici v WordBotu pro každý jazyk, vlastní, specifickou.

daemontus   NOVÝ
5. 10. 2011

Damn, presne toto som zacal robit asi pred tyzdnom :D :D
Toto sa mi stava v jednom kuse.
Kazdopadne je to super napad a perfektne realizovany :)

sifik   NOVÝ
5. 10. 2011     web     twitter

#1 yetty
S časem je to opravdu problém. 

K tvému návrhu: Tvoje připomínka mě velice zaujala a určitě by se měla časem ve WordBotu objevit. Vzpomínám si, že ještě poměrně nedávno Google u všech svých formulářů měl takovou tu klávesnici. (Nevím, kam se poděla?) Samozřejmě pro WordBot by byla použita jiná koncepce tohoto řešení. 

#2 daemontus
Nápad zkoušení ze slovíček je poměrně starý... Znám několik aplikací, které to také svedou, ale, jak jsem zmínil v článku, nic mi nevyhovovalo a myslím, že jsem nebyl sám, protože míněné aplikace se nijak víc mezi lidi nerozšířili. Doufám, že WordBot tento trend změní.

Jsem rád, že se vám WorBot líbí :-)

yetty   NOVÝ
5. 10. 2011     web     twitter

#3 sifik
Ještě pár připomínek:

  1. Nenašel jsem nikde formulář na změnu hesla. Většinou ho nepotřebuji, ale zrovna se mi podařilo v hesle udělat překlep ;)
  2. Vytvořil jsem veřejný slovník. Teď to chci někomu poslat. Nikde jsem nenašel žádný přímý odkaz. Tak jsem odtušil, že by to mohlo být http://www.wordbot.cz/admin/exam?id=53 pod čím vidím slovník (resp. zkoušení ze slovníku) já. Ale pokud nejsem přihlášen, nevidím nic. Jak to s těmi veřejnými slovníky je? Musí být člověk zaregistrován, nebo je odkaz nějak jinak?
  3. Tak už jsem našel seznam sdílených slovníků. Fajn. Najdu mezi nimi i ten svůj. Ale teď jak mohu cizí slovníky použít? 
  4. Tak už jsem opět pokročil. Člověk si musí slovník přidat do oblíbených. Ale to zase musí být přihlášený. Docela škoda.

Máš to jako takové testování použitelnosti ;) Kdybych chtěl poslat slovník třeba spolužákovi, je to docela věda...

sifik   NOVÝ
5. 10. 2011     web     twitter

#4 yetty
V editaci profilu najdeš i formulář pro změnu hesla, viz http://www.wordbot.cz/admin/user-edit-private

Přiznávám, že sdílení, jako takové, má ještě své mouchy. A rozhodně na něm v nejbližšího době zapracuji. 

Pokud je slovník veřejný, znamená to, že je přístupný ostatním uživatelům ke zkoušení (žádná editace obsahu atd...) Avšak aby si z něj mohl daný uživatel vyzkoušet, musí si ho ještě přidat do oblíbených.

Jinak pokud chceš někomu poslat odkaz na slovník, je nejlepší mu poslat profil slovníku např.: http://www.wordbot.cz/admin/dict-profil?dict=53 :-)

marie   NOVÝ
6. 10. 2011

Já jsem si z volně dostupných aplikací na zkoušení slovíček vybrala docela snadno. Zajímalo by mě, v čem je podle Vás wordBot lepší než třeba Anki nebo Mnemosyne? Mají k dispozici vytvořené slovníky a algoritmus, který zobrazí slovíčko ve vhodném intervalu.

http://en.wikipedia.org/…8software%29

http://en.wikipedia.org/wiki/Anki

sifik   NOVÝ
7. 10. 2011     web     twitter

Správná připomínka. WordBot se zatím nijak zvláště neliší od Vámi jmenovaných aplikacích. Jsou to jednoduché aplikace  a já mám napsanou podobnou, jak jsem již zmínil v článku - JeSlovník. Zatím hlavní předností WordBota je, že je online a tím pádem i snadno dostupný v 90% chytrých telefonů. 

WordBot je začátku své cesty a až se mi podaří najít více času na psaní dalších funkcí, (viz článek výše) myslím, že rozdíl bude patrný na první pohled.

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032023 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý