Názory ke článku Vývojové diagramy – Selection, Insert a Bubble sort – 21. díl – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku Vývojové diagramy – Selection, Insert a Bubble sort – 21. díl – Programujte.comNázory ke článku Vývojové diagramy – Selection, Insert a Bubble sort – 21. díl – Programujte.com

 

Názory ke článku Vývojové diagramy – Selection, Insert a Bubble sort – 21. díl

knezi   NOVÝ
9. 3. 2012     web

Pěkný článek, těším se na další díly ;)

liborb, autor článku   NOVÝ
9. 3. 2012

#1 knezi
Děkuji. Budou jen co se zase najde trochu času :)

A jinak jsem v článku opravil obrázek u Bubble sortu - inicializace Y na 0 má být na začátku vnějšího cyklu a nikoliv vnitřního.

knezi   NOVÝ
10. 3. 2012     web

#2 liborb
Ten jsem zas až tak podrobně nestudoval ;).

Rýpal   NOVÝ
2. 10. 2012

Dobrý den,

asi budu vypadat jako hnidopich, ale vzhledem k tomu, že se jedná o výukový článek měla by být míra přesnosti použitých termínů větší než u obyčejného popisu.

Algoritmy které popisujete netřídí, ale řadí a algoritmy jsou tedy řadící algoritmy. Třídění spočívá v přiřazení nějaké kategorie nějakému subjektu (házím jablka podle velikosti do různých kbelíků). Jak příklad rozdílu může být použit například radix sort, což je vlastně řazení tříděním, podobnou (i když ne tak výraznou vlastnost) má i quick sort.

Ještě jednu nepřesnost bych viděl ve Vaší poznámce o tom, že insert sort je nejrychlejší. Všechny tyto algoritmy mají stejnou asymptotickou složitost. Z hlediska potřeby porovnávání rychlosti algoritmů jsou stejně rychlé.

Pokud budu mít programovací jazyk (nebo počítač, nebo implementaci) kde zápis do pole trvá 1000x déle než čtení a porovnání, pak bude nejrychlejší select sort.

liborb, autor článku   NOVÝ
3. 10. 2012

#4 Rýpal
Vycházíte ze špatného předpokladu. Tento seriál není výukový. Kdyby byl výukový, tak na něm pracuje (pracovala) skupina erudovaných lektorů a dostali na něj minimálně grant z EU. Tento seriál vznikl (a doufám, že bude pokračovat) jen díky tomu, že jsem svůj volný čas nevěnoval svému okolí, ale rozhodl jsem se zaplnit díru v dostupných online zdrojích na toto téma.

A teď k Vašim poznámkám. Jsou používané oba tvary, tj. překlad 'Bubble sort' jako bublinkové řazení a bublinkové třídění. Když zkusím "všelidové googlovské hlasování", tak na výraz 'bublinkové řazení' dostanu asi 400 výsledků, když zkusím 'bublinkové třídění' dostanu asi 2000 výsledků.

Kde by to jistě mělo být naprosto správně, tak to je Wikipedie, která se tváří jako encyklopedický zdroj informací. Na stránce bublinkového řazení je asi 10x použito slovo řazení a asi 10x slovo třídění. Za všechno nejlépe odcitovat větu:

Bublinkové řazení je z hlediska naprogramování nejjednodušším algoritmem pro třídění.

Tudíž máte možnost napnout svoje síly správným směrem a začít s osvětou nebo ještě lépe s opravami "u zdroje".

A k druhé poznámce. Máte pravdu, že jsem neuvedl podmínky, za kterých moje tvrzení platí. Určitě existuje množina specifických podmínek, které zaručí, že zrovna ten jeden algoritmus bude nejrychlejší nebo naopak nejpomalejší. Ovšem opět platí, že toto není ani výukový ani vědecký článek a samozřejmě se počítá s tím, že případné zkoušení provádíte na standardním PC např. v Pascalu nebo C.

Martin   NOVÝ
15. 3. 2021

#2 liborb
Jsou někde prosím dostupné zmiňované další díly?

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý