Názory ke článku WPF pro začátečníky – 1.díl – Úvod do WPF a vytvoření projektu – Programujte.com
 x   TIP: Přetáhni ikonu na hlavní panel pro připnutí webu

Názory ke článku WPF pro začátečníky – 1.díl – Úvod do WPF a vytvoření projektu – Programujte.comNázory ke článku WPF pro začátečníky – 1.díl – Úvod do WPF a vytvoření projektu – Programujte.com

 

Názory ke článku WPF pro začátečníky – 1.díl – Úvod do WPF a vytvoření projektu

Filip Chyumgo Sokol   NOVÝ
26. 5. 2014

Jen tak si listuji facebookem a vidím nově začínající návod na technologii o které slyším poprvé, ikdyž jsem již s Visual Studiem dělal. Aspoň se naučím něco víc, je vidět že na programujte jsou návody opravdu kvalitní! Těším se na další díl :-)

jan_vavra, autor článku   NOVÝ
27. 5. 2014     web     twitter

To velice rád slyším. Na dalších dílech se již pracuje. WPF je velice šikovná a zajímavá technologie pro vytváření uživatelského rozhraní. Každopádně to chvíli trvá než si na ni zvyknete. Doufám že v tom budu moci být nápomocen. 

Mi.Chal.   NOVÝ
27. 5. 2014

Klikat UI v designeru se dá, ale mnohem efektivnější mi přišlo psát rovnou XAML kód, akorát musí člověk vědět, co tam psát. Jednou jsem musel upravovat něco ve gridu winforms a klikat to v UI mi přišlo najednou dost těžkopádné a nepohodlné.

jan_vavra, autor článku   NOVÝ
28. 5. 2014     web     twitter

#3 Mi.Chal.
Souhlasím s tebou. Osobně s designerem při své práci pracuji velice málo. Důvodů to má několik, ale o těch se rozepíši v následujících dílech. Úvodní díl je dle mého vhodné začít s designerem abych neodradil potenciální čtenáře. Příští díl bude zaměřen na vysvětlení XAMLu.

Role designeru je vhodná ze začátku, kdy se programátor chce seznámit co to vůbec generuje za XAML. Časem začne pracovat více v XAMLu až nakonec skončí s tím že do designeru koukat téměř vůbec nebude. Každopádně designer přijde v některých situacích velice vhod, především při stylování. Ale i tam se bez něj dá obejít. 

lp   NOVÝ
1. 6. 2014

Je mi líto ale musím začátečníky od této technologie odradit. Věnoval jsem WPF více jak 3roky a to opravdu intenzivně a jsem totálně znechucen jak se  k ní Microsoft poslední roky staví, prakticky se zatavil její vývoj, všechno soustředili na metro a webové technologie, desktop prakticky odepsali, stále teda doufám že pochopí že desktop má pořád své uživatele a tuto jinak velmi zdařilou technologii začnou zase rozvíjet, bohužel zatím tomu nic nenaznačuje.

Tukan   NOVÝ
3. 6. 2014

#5 lp
a co by jste poradil na webové technologie? Chtěl bych zůstat u C#. ASP.NEt Web Form nebo MVC 4? Nebo něco jiného?

lp   NOVÝ
19. 6. 2014

#6 Tukan
Osobně bych preferoval MVC 4( pokud se bavíme o technologiích postavených na .Net) , ale berte to jako radu od člověka který se webem zaobírá opravdu jen okrajově

Silly   NOVÝ
20. 6. 2014

Dobrý den, bylo by možné napsat nějaký pěkný článek o práci s XML soubory v C#? XML mohou být docela složitě větvené a na internetu je o tom sotva hrstka.

Adam   NOVÝ
9. 7. 2014

Příště bude asi za rok :(

Jamis   NOVÝ
16. 7. 2014

Moc hezký článek, těším se na další díly. Kdy budou?

Josef   NOVÝ
1. 8. 2018

#2 jan_vavra
To se na nich pracuje už 4 roky ???

Honza   NOVÝ
24. 3. 2020

Škoda, pokračování se asi nedočkáme, že? :-(

Mi.Chal.   NOVÝ
24. 3. 2020

#12 Honza
Psal, že na tom pracuje :-) V roce 2014.

Přidej svůj názor

×Vložení zdrojáku

×Vložení obrázku

Vložit URL obrázku Vybrat obrázek na disku
Vlož URL adresu obrázku:
Klikni a vyber obrázek z počítače:
 
Podporujeme Gravatara.
Zadej URL adresu Avatara (40 x 40 px) nebo e-mailovou adresu pro použití Gravatara.
Email nikam neukládáme, po získání Gravatara je zahozen.
-
Reaguješ na příspěvek:
Pravidla pro psaní příspěvků, používej diakritiku. ENTER pro nový odstavec, SHIFT + ENTER pro nový řádek.
Sledovat nové názory e-mailem (pouze pro přihlášené)
Sleduj názory ke článku a v případě přidání nového příspěvku o tom budeš vědět mezi prvními.Hostujeme u Českého hostingu       ISSN 1801-1586       ⇡ Nahoru Webtea.cz logo © 20032024 Programujte.com
Zasadilo a pěstuje Webtea.cz, šéfredaktor Lukáš Churý