#8 kuba
Obecně vzato - je třeba ocenit, že máš na něco vlastní názor a chceš ho obhájit.
Když tě to ještě pořád i po pár týdnech trápí, tak sis to asi vzal moc osobně, což je v tvém věku pochopitelné. Zkus se cvičit v umění být víc nad věcí, minulost nezměníš, hledej spíš cestu čím v přítomnosti lépe nasměrovat budoucnost.
Když chceš někomu oponovat a přesvědčit ho, že tvoje pravda je pravdivější, měl bys použít nějaké ověřitelné argumenty (na což při odevzdávání programu na známky nemusí být vždy dost času).
Abych řek pravdu, nad přesnou typologií trojúhelníků jsem nikdy nebádal, ale zběžným rozhlédnutím po internetových zdrojích to vypadá, že se trojúhelníky děli podle dvou hledisek:
podle stran: obecný (různostranný), rovnoramenný a rovnostranný
podle úhlů: ostroúhlý, tupoúhlý a pravoúhlý.
viz například zde...
Takže požadovaná diagnostika trojúhelníku zadaného třemi stranami byla zadavatelem zřejmě úmyslně zjednodušena na snadné rozdělení poměrně jednoduchými porovnávacími a početními operacemi, které se tímto zadáním měly procvičit. Dělení podle úhlů se ze stran se přecejen nespočítá tak snadno, jako pravoúhlost z pythagorovy věty.
A až ti zase někdy něco na někom bude vadit (třeba že si něco myslí úplně blbě a navíc se o tom pokouší přesvědčit i ostatní), zkus se na chvíli zastavit (napočítej třeba do deseti) a pak se zkus na věc podívat z jeho strany, třeba přijdeš na to, že i jeho pohled na věc má své pochopitelné a přijatelné důvody. Nevím jakým způsobem probíhala ta tvoje konzultace při odevzdávání programu, ale zřejmě jsi mu svými výklady trojúhelníkové problematiky narušil jeho zaběhnutý způsob procvičování programátorských dovedností, pro které trojúhelníky jako takové nejsou vlastně vůbec důležité.
Pokud se tímto problémem přecejen chceš dále zabývat a dotáhnout to do "problematického" konce (narážim na poznámku Honzc #1), vypracuj třeba podrobnou práci o typologii trojúhelníku, kde nezapomeň bohatě citovat včetně podle norem uvedených odkazů na zdroje citací - doporučuji ale raději nějaké odborné matematické publikace (Wikipedie není učiteli příliš uznávána jako věrohodný zdroj).
Domluv si s učitelem konzultaci a diplomaticky mu navrhni obhajobu svých názorů, kterou podložíš tou prací. Výsledek tvého snažení pak už záleží hlavně na tom, jestli dotyčný je Učitel, nebo učitel.
Učitel by měl přijmout ověřené argumenty od kolegů odborníků a dokáže uznat i svou chybu, zatímco učitel si to vezme osobně a vyškolí tě, že má vždy pravdu.
PS: neboj, tvoje gramatika mi žíly nekrátí, raději si přiznej, že i ty ještě máš nějaké nedostatky, které můžeš zlepšovat - já na tom taktéž pracuji téměř denně...